Головна Новини Суспільство Війна з Росією З’явився інноваційний сценарій припинення війни в Україні: в чому його суть
commentss НОВИНИ Всі новини

З’явився інноваційний сценарій припинення війни в Україні: в чому його суть

Почалося обговорення ідеї, яку в Україні знають, як членство НАТО в обмін на території

сьогодні, 13:40
Поділіться публікацією:

Як пишуть американські ЗМІ, зараз у оточенні новообраного президента Дональда Трампа зважують різні варіанти припинення війни. Деякі сценарії вже неодноразово публічно обговорювали в українському суспільстві, тобто вони усім відомі.  Але, як відзначає політолог, військовий Дмитро Воронков, є й новаційна ідея, яка зараз обговорюється. Вона полягає в тому, що РФ збереже контроль над окупованою територією України, натомість Україна отримає членство в НАТО.

З’явився інноваційний сценарій припинення війни в Україні: в чому його суть

Україна НАТО

"Чи передбачається при цьому збереження нашого контролю над частиною Курщині невідомо. Як і те, як наша влада сприйме таку пропозицію, якщо вона буде. Мабуть це дуже важке рішення", — відзначив Воронков.

За його словами, якщо бути реалістами — відвоювати кордони 1991-го року можливо лише за допомогою не тільки іншої кількості західної зброї, але й за прямою участю третіх країн (контингенту НАТО).

"Бо саме перевагою у живій силі ворог прокладає собі дорогу вперед. І його не хвилює, що ця дорога це дорога по трупам власних солдат. На щастя в нас люди це пріоритет (у більшості випадків). Тобто тотальний наступ до кордонів 91-го року з нашого боку навряд чи можливий у зв'язку з дефіцитом живої сили", — вважає експерт.

Втім, за його словами, якщо просто заморозити конфлікт, то, на жаль, можна очікувати продовження, коли орковія оговтається. Тому, впевнений Воронков, проста заморозка — це не вихід.

"Отже, можливо у цьому інноваційному сценарії щось є. Важливо — є сумніви, що це влаштує рашку", — додав політолог.

Звичайно, додає він, хочеться справедливості та відновлення країни до тих територіальних кордонів, які були до 2014-го року.

"Але ж поки захід власними зусиллями, а не тільки зусиллями українців, не прийме участь у цієї війні, сподіватися на відновлення справедливості, на жаль, важко", — підкреслив Воронков.

При цьому політолог не розуміє, чому, наприклад, Росії може залучати до війни проти України військових з КНДР, а Україні не можна.

"Як на мене, цим кроком Путлер сам того не бажаючи дав зелено світло нашим союзникам на пряме втручання", — додав політолог.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що, можливо Трамп і Путін зможуть домовитися.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини