Україні необхідно розпочати системну мобілізаційну політику або суттєво зменшити кількість втрат. Також можливий варіант, коли бойова спроможність ЗСУ буде залежати не від кількості, а від якості особового складу. Таку думку на своїй Facebook-сторінці висловив Ігор Луценко — військовий та один із засновників Центру підтримки аеророзвідки.

Війна в Україні (фото з відкритих джерел)
Розмірковуючи про перспективи української армії у найближчі роки, він запропонував орієнтуватися на чисельні показники.
"Які цифри озвучені? Як повідомив Роман Костенко, народний депутат і член оборонного комітету, щомісячно в Україні мобілізують 30 тисяч осіб. "Офіційна", тобто зареєстрована правоохоронними органами кількість СВЧ, становить приблизно 16-19 тисяч. З них, згідно з інформацією з Офісу генпрокурора, дуже незначна кількість повертається завдяки механізмам "амністії", – зазначив Луценко.
Також він підкреслив, що "офіційний темп втрат, озвучений президентом, залишається незрозумілим, оскільки Зеленський згадав лише загиблих. Водночас нічого не сказано про зниклих безвісти або полонених – а саме вони сьогодні є головною категорією безповоротних втрат".
"Західні медіа, такі як WSJ та Spiegel, наводять оцінку втрат у межах 5-8 тисяч на місяць. До цієї цифри слід додати приблизно таку ж кількість важкопоранених, які надовго або назавжди вибувають зі строю", – написав військовослужбовець.
Виходячи з таких даних, зауважив Луценко, кількість особового складу армії України щомісячно або трохи зростає, або злегка скорочується.
"А яка ситуація насправді? Мобілізація в обсязі 30 тисяч, найімовірніше, не відбувається кожного місяця. Цілком можливо, що навіть 20 тисяч – уже хороший результат. Щодо бойових втрат, наведених іноземними джерелами, наразі залишаємо ці цифри як орієнтовні", – вважає він.
При цьому, за словами Луценка, "цифра в 19 тисяч дезертирів та тих, хто самовільно залишив частину, однозначно занижена".
Він пояснив, що існують фактори, які ускладнюють точне виявлення цього явища. Так, через надмірну паперову тяганину військові частини не встигають оформити всі випадки СВЧ, а надалі не можуть якісно передати інформацію правоохоронцям.
"По-друге, навіть якщо повідомлення про СЗЧ належним чином оформлене та направлене до ДБР, там його часто не реєструють, як того вимагає КПК. Буває, що з 10 випадків СЗЧ у конкретній частині кримінальні справи відкриті лише за двома. Це означає, що в окремому підрозділі кількість втікачів у п’ять разів перевищує офіційну статистику!" – пише військовий.
Отже, за словами Луценка, якщо оцінювати перспективу, "можна обережно припустити, що армія щомісяця скорочується на 10-15 тисяч людей – попри наявні мобілізаційні зусилля ТЦК та кампанію із залучення добровольців".
"Таке припущення наразі офіційно не підтверджене, але й спростувати його буде непросто", – додав він.
Луценко також озвучив ще одну, як він зазначив, "гіпотезу".
"Реально тримає фронт не умовний мільйон, про який йдеться офіційно. Насправді це, у кращому разі, близько 400-500 тисяч, і лише незначна частина з них знаходиться безпосередньо на передовій. Можливо, навіть 300 тисяч. Якщо темпи залишаться такими – ще два роки, і на фронті не буде кому воювати", – підкреслив Луценко.
Він також запропонував варіанти виходу з ситуації.
"Потрібно або запустити справжню мобілізаційну політику (нині її переклали майже повністю на плечі "рядових" посадовців ТЦК), або ж кардинально знижувати втрати, або змінити підхід до бойової спроможності — вона має залежати не від чисельності, а від якості. Хоча це окрема велика тема", – наголосив військовий.
На завершення Луценко додав: "У будь-якому випадку, два роки – це ще оптимістичний сценарій, якщо не змінювати поточну ситуацію".
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у коментарі для Радіо NV військовий експерт, ветеран війни з Росією та майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман зазначив, що наразі Покровський напрямок є найскладнішим на всій лінії зіткнення.
Він також прокоментував інформацію про проникнення російських диверсійних груп у місто. За його словами, така ситуація виникла через нестачу особового складу в одній із бригад Сил оборони.
"На одній з ділянок не вистачило бійців за штатним розкладом у певній бригаді. Це наслідок втрат серед особового складу – поранених і загиблих. Через це у ворога з’явилася можливість завести більше диверсійно-розвідувальних груп. Це не штурмові підрозділи. Постійно заходять їхні ДРГ, але й наші групи діють аналогічно. Тому говорити, що російські сили зайшли на якусь вулицю Покровська і там почнуться бої в місті – передчасно", – додав він.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.