Головна Новини Суспільство Війна з Росією Яку стратегію обрав Кремль: чому Путіну вигідно відсувати перемир'я
commentss НОВИНИ Всі новини

Яку стратегію обрав Кремль: чому Путіну вигідно відсувати перемир'я

Для Сполучених штатів Америки невигідна поразка як України, так і Росії

сьогодні, 17:57
Поділіться публікацією:

Кремль прагне відсунути в сторону українське питання та провести ширше перезавантаження зі США, яке залишить Україну та Європу поза процесом і дозволить Росії продовжувати війну. Про це йдеться у матеріалі NBC News. Також про затягування війни говорять європейські партнери, зокрема це вкотре заявив генсек НАТО Марк Рютте. Президент США Дональд Трамп в останній своїй заяві традиційно заявив, що переговори з Росією щодо припинення війни продовжуються. Але уточнив, що йому не подобається бомбардування. Яку мету, переслідує Путін, усіляко відсуваючи можливе перемир'я? Чи не пов'язане з майбутніми переговорами посилення ударів по Україні? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

Яку стратегію обрав Кремль: чому Путіну вигідно відсувати перемир'я

Переговори. Фото: з відкритих джерел

Росіяни бояться прямо відповісти "ні" Трампу

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін так прокоментував ситуацію:

"Здається, що Росія дотримується наступної стратегії: росіяни бояться прямо відповісти ні щодо ідей врегулювання, які висуває Трамп. Саме тому ми чуємо від росіян, що, мовляв, ми за припинення вогню, але є нюанси. При цьому останні переговори, які були в Саудівській Аравії, показали, що росіяни не погоджувалися на безумовне припинення вогню, а доповнили його різними вимогами, що мають бути зняті санкції з російських банків, знято заборони з поставок продовольства, добрив. Тобто Росія постійно підвищує ставки і при цьому привселюдно каже, що готова зупинити війну в Україні".

За словами експерта, також у рамках цього ж моменту є припущення, що Кремль розраховує на те, що, висуваючи нові і нові вимоги, в результаті американці будуть готові на те, щоб ці вимоги почати сприймати і намагатися вже з ними впливати на Україну.

"Тобто росіяни хочуть обіграти все так, щоб Київ виглядав винуватцем того, що переговори зірвалися, відмовившись виконувати нові вимоги. Водночас, офіційний Київ зайняв позицію скоріше згоди з Трампом у тому, що потрібно припинити вогонь. Більше того, Україна навіть погодилася на невигідне для Києва чорноморське перемир'я. Тому що, по суті, з 2023 року Україна і сама вже змогла забезпечити продовольчий коридор, суттєво відсунувши Чорноморський флот РФ", – заявив політолог.

Олексій Якубін вважає, що стратегія росіян не дуже добре працює. Проте вони поки не готові відмовлятися від цього методу.

"І якраз останній візит Кирила Дмитрієва до Вашингтона був показником того, що, з одного боку, Москва показує, що готова до економічного співробітництва, а з іншого, підштовхує США до того, щоб Вашингтон посилив тиск на Київ і той погодився на низку поступок. Тому ми сьогодні перебуваємо у цій точці біфуркації. Кремль збирається й надалі продовжувати діяти військовим шляхом, а паралельно з цим підвищувати ставки, щоб змусити нас відмовитись від запропонованих переговорів Трампа", – підсумував співрозмовник порталу "Коментарі".

Логіка Кремля – розширення поля переговорів

Експерт програми "Міжнародна та внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич зазначив, що для Кремля з самого початку питання було не у форматі перемир'я з Україною чи припинення вогню, а у претензіях на статус геополітичного лідера.

"Тобто Путін не брехав у 2022 і 2023 році, коли казав, що війна йде за виживання Російської Федерації. І, якщо Росія виходить із цієї війни ні з чим, то, відповідно, вона не може претендувати на геополітичне лідерство і це призводить, у тому числі, до внутрішньополітичної кризи в Росії. Окрім краху російської зони впливу, зараз ми де-факто маємо ситуацію, коли Китай забирає в Росії центральну Азію, Туреччину, Південний Кавказ. В Африці, незважаючи на заяву Кремля, теж не все так гладко. І, відповідно, Кремлю необхідно вийти із сильними позиціями. У цьому форматі просто йти на перемир'я, причому з якимись поступками для Путіна неприйнятно", – зазначив Ігор Тишкевич.

Відповідно, продовжує експерт, логіка Кремля – розширення поля переговорів. З одного боку, ескалація в Україні. З іншого боку, запровадження у переговори додаткових тем, додаткових напрямків. Зокрема, посередництво з Іраном, спроба торгу зі США тими самими рідкісноземельними елементами та Арктикою, торг позиціонуванням Росії щодо Китаю.

"І на тлі таких пропозицій Кремль вимагає певних поступок якраз зовнішньополітичного формату. Однією з таких, до речі, є заява, що Україна не буде членом НАТО. Для Кремля – це одна із складових картини перемоги, але необхідні, крім усього іншого, поступки і від США, а також Європейського Союзу, причому публічні", – наголосив Ігор Тишкевич.

За його словами, у Трампа, з іншого боку, не стоїть питання завершення війни на умовах України.

"Для Трампа стоїть питання заморозки війни в Україні та спроби використання Кремля на противагу Китаю. Тобто домовитися дружити з Москвою проти Китаю. При цьому для Сполучених штатів Америки невигідною є й поразка України. Це парадокс цієї війни, що для Вашингтона невигідна поразка Кремля та невигідна поразка Києва. Йдеться про варіант пошуку припинення, чи заморозки війни десь посередині. З іншого боку, Трампа підганяє час, бо, з погляду протистояння з Китаєм, для нього вкрай важливо продемонструвати, що США самостійно вирішили ту чи іншу кризу, зокрема українську. І перед великим самітом США-КНР, який пройде цього літа, американському президентові бажано мати варіант, як мінімум, заморозки війни в Україні та, як мінімум, фіксації того, що США є домінантою у цьому процесі. Бо інакше Вашингтон змушений буде звертатися за допомогою до Китаю. Це вже суперечить трампівському "Make America Great Again", – резюмував Ігор Тишкевич.

Читайте також на порталі "Коментарі" – Кремль вперше пояснив, чому не піде на припинення вогню, як того вимагає Трамп.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини