Головна Новини Суспільство Війна з Росією Який меседж Зеленський послав Трампу: як росіян змусять сісти за стіл переговорів
commentss НОВИНИ Всі новини

Який меседж Зеленський послав Трампу: як росіян змусять сісти за стіл переговорів

Росія продовжує демонструвати, що її переговори не цікавлять

18 грудня 2024, 18:07 comments2506
Поділіться публікацією:

Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі Україна не володіє необхідними ресурсами для звільнення окупованих територій військовим шляхом. Натомість Київ покладається на міжнародний дипломатичний тиск, який може змусити російського диктатора Володимира Путіна погодитися на переговори. Про це український лідер розповів у своєму інтерв'ю газеті Le Parisien. Ще раніше новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що Зеленський має готуватися до укладення угоди щодо завершення війни. Про що говорить те, що відбувається зараз на політико-дипломатичному фронті? Як розуміти останні заяви Зеленського і Трампа? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.

Який меседж Зеленський послав Трампу: як росіян змусять сісти за стіл переговорів

Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел

В української дипломатії є певний розрахунок

Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук зазначив, для того, щоб зрозуміти останні заяви з боку президента України Володимира Зеленського, треба розуміти, що він загалом прагне не вступати в конфронтацію з новообраним президентом США Дональдом Трампом, який зазначив своєю ключовою задачею – припинення війни між Росією і Україною. 

"Причому конкретні умови Трамп досі так і не назвав. Очевидно, що він планує під час переговорів досягнути якоїсь угоди, яка би дозволила зупинити війну. При цьому тривалий час в оточенні Трампа і серед республіканців була популярна ідея, що українці просто хочуть вічної війни із росіянами для того, щоб постійно одержувати американську допомогу. Ця ідея була серед республіканців досить популярною. І так само популярною була ідея про те, що, з одного боку, республіканці проти того, щоб, наприклад, Росія захопила всю Україну, але, з іншого боку, вони не хочуть фінансувати те, щоб Україна вела якусь там дуже довготривалу війну за відвоювання всіх окупованих Росією територій. І, відповідно, цю ситуацію треба розглядати саме таким чином. Тому, я думаю, що президент України просто таким чином надсилає меседж Трампу, що Україна не зацікавлена в вічній війні, Україні потрібен мир, але стабільний, стійкий, надійний мир із відповідними гарантіями, що він не буде порушений росіянами, коли ті зрозуміють, що ситуація для них покращилася і можна спробувати так би мовити переграти її на свою користь", – говорить експерт. 

На його думку, саме такий меседж український президент посилає новообраному президенту Сполучених Штатів. 

При цьому Петро Олещук зауважує, що треба розуміти, що уже відбуваються певні зміни в сприйнятті ситуації з боку новообраної американської адміністрації. 

"Вже зараз в західних ЗМІ поширюється думка, що Трамп уже розуміє, що головна перешкода для миру в Москві, а не в Києві. І, відповідно, тиснути треба на Москву, аби справді досягнути якихось мирних домовленостей. І очевидно, що президент України цю думку намагається підтримувати. Тож на даний момент задача української дипломатії полягає в наступному – показати, що Україна хоче миру, показати, що Україна готова до будь-яких мирних переговорів, але Україна вимагає справедливості і вимагає надійних гарантій своєї безпеки. Це цілком зрозумілі і обґрунтовані вимоги. Тож цілком зрозуміло, що Росія їх на даний момент відкидає і, швидше за все, буде відкидати в майбутньому. Таким чином, зрозумівши, що головна проблема в досягненні миру саме в Москві, Трамп буде змушений якимось чином переглядати свою політику і щодо України, і щодо Росії. Очевидно в цьому і полягає розрахунок української дипломатії", – підсумував політолог.

Вся формула Трампа впирається в те, що має бути третя сила, яка встане між росіянами і українцями

Експерт Аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник так прокоментував ситуацію:

"Українська риторика нарешті стала адекватно реагувати на сигнали із Заходу. Ми маємо розуміти, що Трамп чітко зазначає, що він за припинення війни. Ми не можемо йти проти цієї риторики. Тому ми також зазначаємо, що так, ми теж за примирення. Але примирення на умовах звільнення території України. Це перший найголовніший момент".

Микола Мельник звернув увагу, що, якщо подивитися на те, що відбувається, то якось ми стали забувати таку тезу, як кордони 1991-го року. Ми стали говорити про лінію розмежування.

"Зараз вся формула Трампа впирається в те, що має бути третя сила, яка встане між росіянами і українцями. Європейці на це поки що жодним чином не відреагували. В той же час, Росія продовжує економіко-фінансово-дипломатичний тиск на європейців, намагаючись їх або виключити з цього процесу, або зробити з них неповоротку партію примирення, яка за все добре, але не хоче жодним чином допомагати. Тому на даному етапі треба, все ж таки, дочекатися інавгурації Трампа", – зазначив експерт.

Він прогнозує, що після інаугурації Україні дадуть необхідну зброю для того, щоб завдати потужного вогневого ураження по росіянам. Це потрібно для того, щоб також посадити їх за стіл перемовин. 

"Наразі ж ми маємо наступну ситуацію: Америка готова бути за столом перемовин, Україна – готова. Росія – ні", – констатував Микола Мельник.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи дійсно Байден вже сам не ухвалює рішення щодо України: що заявили в Держдепі.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини