Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров розповів, що останніми роками стикався з проблемами при заправці літака спеціального льотного загону "Росія" через західні санкції. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на російські ЗМІ.
Сергій Лавров. Фото: МЗС Росії
"Минулого року, коли мені було доручено представляти президента на саміті в Йоганнесбурзі, там ціла історія була із заправкою літака для польоту назад. Тому що, виявляється, там практично всі компанії, які здійснюють заправку авіаційним паливом, вони не належать країні", — сказав Лавров в інтерв'ю для проекту "Новий світ" із Мариною Кім.
Лавров додав, що така сама ситуація з ним була і у Бразилії.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Що не так із заявою Лаврова про "захист інтересів" Африки: у ЦПД пояснили
Очільник мзс рф сергій лавров на закритті міністерської конференції росія — Африка розкритикував західні країни за те, що ті нібито "не хочуть діяти по-чесному" щодо держав Африканського континенту. При цьому російський дипломат підкреслив, що відносини рф та Африки "можуть стати прикладом для ООН і G20". У Центрі протидії дезінформації РНБО повідомили, що не так у цій "дружбі".
Зазначається, що російська діяльність в Африці далека від рівноправного ставлення, про яке говорять пропагандисти та політики. Адже в обмін на підтримку місцевих правлячих еліт росіяни встановлюють прямий контроль над природними ресурсами африканських держав. За даними західних медіа, після початку повномасштабного вторгнення в Україну росія вивезла з Африки золота на суму 2,5 млрд доларів.
Тому за антиколоніальною риторикою рф насправді стоять прагматичні та меркантильні інтереси кремля, який прагне послабити вплив західних санкцій на власну економіку, зазначають в ЦПД.
Новини