Які наслідки відходу ЗСУ від сіл поблизу Авдіївки: коли росіяни знизять інтенсивність атак

Ряд сіл поблизу Авдіївки буде у сірій зоні

З повідомлення речника прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку Дмитра Лиховія стало відомо про те, що українським захисникам під натиском ворога довелося відійти від сіл Степове та Сєверне під Авдіївкою. Про що свідчить ця ситуація? Коли варто очікувати на зниження інтенсивності атак РФ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Зараз найзручніша позиція – це Авдіївка

Голова Українського центру безпеки та співробітництва, військовий експерт Сергій Кузан в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що він особисто не бачить нічого страшного у відході ЗСУ від сіл Степове та Сєверне, розташованих на захід від Авдіївки.

"Нам треба приготуватися, що до кінця березня росіяни будуть проводити безперервні атаки. Тобто вони відразу з Авдіївки фактично застосовують ті ж сили, резерви для того, щоб продовжувати атакувати наші позиції", - пояснив експерт.

При цьому експерт вважає, що в ситуації з відходом від сіл Ластівчине, Степове та Сєверне нічого страшного не сталося, бо відбувся плановий відхід. Ці села фактично перебуватимуть у сірій зоні перед українськими оборонними позиціями.

"Наша новозбудована лінія оборони залишається стояти міцно, і через неї ворог не проходить станом зараз", - вважає Кузан.

Інтенсивність настання росіян може зменшитися на 50-60%

Військовий аналітик і колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив, що жодна армія не здатна наступати постійно, оскільки потрібен час на відновлення особового складу та ресурсів. Тому інтенсивність російського наступу теж має зменшитись.

Експерт припустив, що загарбники тиснуть "рівно стільки, скільки взагалі буде людського ресурсу".

"Зрозуміло, що боєприпаси є, зважаючи на все, російська армія отримала підкріплення від Північної Кореї, техніка є, але рано чи пізно інтенсивність має впасти", - додав експерт.

Іван Ступак вважає, що вже до середини травня наступ окупантів обмежиться одним чи двома напрямками. Його інтенсивність може зменшитися вдвічі.

Читайте також на порталі "Коментарі" – війна в Україні: що вже позаду та як подолати нові виклики.