Удари по НПЗ РФ перестали бути рідкісними акціями українських спецслужб і набули систематичного характеру. Які наслідки ударів по Росії? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Удари по російським НПЗ. Фото: з відкритих джерел
Україна обрала дуже правильний підхід
Експерт з авіації Валерій Романенко в ефірі "Radio NV" висловив думку, що Україна нарешті почала завдавати відчутних ударів по території Росії.
"Раніше у нас удари завдавалися, але долітало мало, і бойова частина була не настільки потужною, щоб завдати такого удару, який росіяни відчули б надовго. Тому й у нас такий вибір цілей. По-перше, нафтогазова галузь — це основне джерело доходів для РФ. І удари по ній – це найчутливіші удари, які навіть не можна порівняти з ударами по військовій інфраструктурі", — сказав Романенко.
Експерт додав, що в такий спосіб Україна обрала дуже правильний підхід. Він також зазначив, що більшість українських ударів завдаються по десятці найпотужніших і найдосконаліших російських виробництвах.
"Наприклад, був у Кстово завод, який взагалі випускає паливо найвищої якості. По заводу в Рязані — він один з найбільших. І там був дуже кваліфікований удар, там вивели з ладу всі. І виробничі потужності і три склади. І було завдано удару по залізничній інфраструктурі. І завод повністю вийшов з ладу", — наголосив експерт.
У нафтогазовій галузі дуже важлива регулярність та диверсифікація поставок
Авіаційний експерт Костянтин Криволап в інтерв'ю YouTube-каналу РБК-Україна заявив, що Сили оборони постійно завдають ударів по НПЗ у Росії. Таким чином створюють майже колапс у нафтогазовій промисловості.
"У росіян є термінал Усть-Луга, по ньому завдавали ударів минулого року, на якийсь час його було закрито, але в травні вони його знову запустили. І тут ці удари, які ми завдали по НПЗ... Рязанський НПЗ — це десь 18 млн тонн на рік, Кстовський – 17 млн, Волгоградський – десь 14 млн тонн”, – перерахував експерт.
За його словами, якщо взяти загальну потужність Росії на рівні 340-380 млн. тонн переробки, то вони десь 54% від цього переробляють. Крім того, удар по нафтоперекачувальній станції призвів до того, що Усть-Луга зупинила роботу "і нема чого качати", а це "цікавіше", тому що це показує дуже високу ефективність ударів Сил оборони.
"У нафтогазовій галузі дуже важлива регулярність та диверсифікація поставок. А якщо в тебе одна труба і з неї нічого не ллється, то яку б ти не мав велику потужність, нічого не виходитиме. А якщо подивитися на НПЗ, які ми вразили, то тут така цікава цифра — Росія за рік десь споживає 10 млн тонн авіаційної гасу — це і цивільна, і військова авіація. млн тонн", — додає Криволап.
Виходить, як зазначає він, на досить тривалий період росіяни залишаться без авіаційної гасу, а літати їм треба далі, бо вони перенесли літаки десь за 700 км, "щоб не дай Боже не прилетіли "Бобри".
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Росії атаковано один із ключових енергетичних об'єктів: деталі.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.