Головна Новини Суспільство Війна з Росією Які можливі наслідки від застосування "Орєшніка": чи можна порівняти його удар з ядерним вибухом
commentss НОВИНИ Всі новини

Які можливі наслідки від застосування "Орєшніка": чи можна порівняти його удар з ядерним вибухом

"Орєшнік" - це "військово-політичне дійство" для Заходу

30 листопада 2024, 08:35
Поділіться публікацією:

Ракета, якою Росія вдарила по Дніпру, є варіантом балістичної ракети РС-26. Російський диктатор Володимир Путін має ще кілька таких ракет. Про це йдеться у повідомленні Міністерства оборони Великобританії у X (Twitter). Які можливі наслідки від застосування "Орєшніка"? Чи можна порівняти удар цією ракетою з ядерним вибухом? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Які можливі наслідки від застосування "Орєшніка": чи можна порівняти його удар з ядерним вибухом

Удар міжконтинентальною ракетою. Фото: із відкритих джерел

Радіус дії ядерної боєголовки відносно великий

Колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі "Radio NV" висловив думку, що за різними оцінками, у росіян можуть бути готовими до застосування до п'яти експериментальних гіперзвукових ракет "Орєшнік".

"Принципово застосувати може. Але в такому вигляді, з військової точки зору, вони не ефективні. Вони призначені для ядерних бойових частин. Блоки з індивідуальним наведенням — чотири їх там, а з подальшою модернізацією вже шість. Але вони не ставлять там системи наведення на них і зараз швидко не перероблять. Адже радіус дії ядерної боєголовки відносно великий. І якщо їх падає шість — накривається район ядерними боєголовками", — сказав експерт.

Романенко додав, що оскільки РФ не застосовує ядерні боєголовки в цих ракетах, то боєприпас має мати більшу точність для ураження необхідних об'єктів. Але швидко переробити це росіянам не вдасться.

"Можуть застосувати ще одну-дві. І треба мати це на увазі. Працюємо з американцями, подивимося, чи нададуть вони відповідні (системи ППО – ред.). Їм самим треба перевірити протиракетну систему. Не для продажу, а з точки зору безпеки своєї. Тому вони хочуть надати хоча б одну, щоб ми застосували її", — додав Романенко.

По великому рахунку "Орєшнік" можна порівняти з ядерним вибухом

Військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в інтерв’ю "РБК-Україна" зазначив, що заяви російського диктатора Володимира Путіна стосовно ракети "Орєшнік" не відповідають дійсності і спрямовані на західних партнерів України.

За словами експерта, тактична ядерна зброя маленької потужності вимірюється тоннами чи десятками тонн.

Майор запасу ЗСУ назвав неправдивою інформацією те, що "Орєшнік" співставний з ядерною зброєю.

"По великому рахунку він (Путін – ред.) каже правильно, можна порівняти з ядерним вибухом. Але можна порівняти з ядерним вибухом найменшої потужності. Це буде не більше ніж ФАБ3000, чи ФАБ1500. Тоді можна порівняти ті ж КАБи і ФАВи на рівні ядерного вибуху до дуже маленького ядерного вибуху", — зазначив фахівець.

Він наголосив, що "Орєшнік" — це "військово-політичне дійство", щоб вплинути на наших партнерів.

"Вже якісь фахівці, якісь хіміки, але чомусь розповідають про фізичні властивості. І що немає аналогів, і що неможливо збити. Це все брехня. Таких ракет вони могли наробити 5-6, 3-4, 10, це з таким великим припуском. Вони не стоять на потоці. сказати що їх не можуть вразити наші засоби ППО, чи європейські — це не відповідає дійсності", – підсумував Олексій Гетьман.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Путін заявив, що РФ готується до повторного застосування Орєшніка: по чому хочуть вдарити.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини