Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Війна в Україні затягується і виходячи з тих публічних заяв, які звучать у ЗМІ, Україна має непростий період, коли потрібно подолати тиск з боку росіян. Яке стратегічне завдання ЗСУ на 2024 рік? Що конче потрібно зробити ЗСУ? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Війна в Україні. Фото: з відкритих джерел
Експерт із міжнародної безпеки Фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко в ефірі телеканалу "1+1" розповів, що стратегічно у 2024 році ЗСУ більше займатимуться активною обороною, а не наступом, це вимагає меншої кількості нових мобілізованих.
Він додав, що під ці потреби дійсно потрібна менша кількість мобілізованих в Україні, ніж при плануванні наступальних операцій.
Жовтенко підкреслив, що конкретна цифра у потребі у мобілізованих коригується відповідно до тих обставин, які є на фронті на даний момент та відповідно до того стратегічного плану, який мають військове та політичне керівництво держави на цей рік.
При цьому експерт зазначив, що ситуація на фронті залежатиме від того, яка саме зброя, в якій кількості та з якою інтенсивністю ми отримуватимемо від наших західних партнерів.
Військовий експерт Петро Черник в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що потрібно відсунути лінію бойового зіткнення в глиб суші на Херсонщині, щоб HIMARS змогли працювати по Перекопському перешийку.
За його словами, те, що ЗСУ зуміли втримати і взагалі створити плацдарм на лівому березі Дніпра – це вже успіх.
На його думку, потрібно відсувати лінію бойового зіткнення на 20-30 км у глиб суші, щоб нарешті HIMARS могли запрацювати по Перекопському перешийку в частині логістики.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чи справді Захід має готуватися до нападу РФ: що підштовхує Путіна.
Новини