Головна Новини Суспільство Війна з Росією Якби в Стамбулі домовились із Путіним, вбили б менше українців. Чи так це
commentss НОВИНИ Всі новини

Якби в Стамбулі домовились із Путіним, вбили б менше українців. Чи так це

Окремі західні ЗМІ вважають, що домовленості, які могли укласти в Стамбулі ще в 2022 році могли б зупинити війну і як результат, менше б українців загинуло. Проте політтехнолог Олексій Голобуцький такі висновки вважає маячнею

30 квітня 2024, 20:55 comments1398
Поділіться публікацією:

Видання Die Welt опублікувало розлогу аналітику із приводу так званих "стамбульських домовленостей", які могли укласти Україна та Росія ще у квітні 2022 році. При цьому Олексій Голобуцький вважає, що провідна думка статті про те, що, ймовірно, якби угода була укладена, то українців вбили би менше, є наївною.

Якби в Стамбулі домовились із Путіним, вбили б менше українців. Чи так це

Стамбульські угоди

Нагадаємо, за інформацією Die Welt, російський проект "мирної угоди" передбачав дуже жорсткі вимоги щодо скорочення оборонних озброєнь. Зокрема, Кремль пропонував скоротити вчетверо порівняно з пропозиціями України артилерію, вшестеро – РСЗВ (і з дальністю до 40, а не до 280 км, як хотіла Україна), всемеро – мінометів, вшестеро – протитанкових ракет. Вимоги скорочення стосувались і ВПС: винищувачів і гелікоптерів. У військово-морських силах України мало лишитись тільки 2 кораблі.

І тим не менш, джерела Die Welt стверджують, що навіть за таких вимог угоду могли підписати під час особистих переговорів кремлівського диктатора Володимира Путіна і президента Володимира Зеленського. Проте ці переговори не відбулися після додаткових вимог, які висунув Кремль.

За інформацією видання, буцімто, йшлось про вимогу зробити російську мову другою офіційною, скасувати обопільні санкції і відмовитись від позовів до міжнародних судів. А це, підкреслює Голобуцький, означало б те, що Україна дає згоду на те, щоб пробачити Росії її звірства, вбитих і закатованих українців, а також всі руйнування.

Окрім того, Кремль вимагав законодавчо заборонити Україні бути українською Україною, а українцям бути українцями – через заборону "фашизму, нацизму і агресивного націоналізму".

"Тобто, всієї нашої історії, історії російської окупації і 300-річних звірств, всієї нашої літератури і мови", — підкреслив експерт.

Проте Die Welt все ж стверджує, що знайшла мінімум одного члена тодішньої делегації України, котрому оце от все – і обеззброєння, і знищення нації – досі видається вигідною домовленістю. Буцімто цей член делегації заявив, що мова йшла про найкращу оборудку, яку міг укласти Київ.

"Озираючись назад, можна сказати, що тоді Україна перебувала у вигіднішому становищі на переговорах, ніж зараз. Якби військове протистояння, яке характеризується важкими втратами, вдалося закінчити приблизно через два місяці, це врятувало б життя незліченної кількості людей і позбавило б їх величезної кількості страждань", — сказано в матеріалі видання.

За словами Голобцького, не зрозуміло, чи цей висновок-маячня є висновком самого видання чи того неназваного члена делегації.  

"Але факту повної абсурдності висновку це не міняє. Бо відмова від сил оборони і від власної ідентичності однозначно означала багатомільйонні, а не стотисячні жертви вже за кілька років – як це, зрештою, завжди траплялось після кожних "домовленостей з Москвою" за останні 3 століття. З нашим історичним досвідом – 100% однозначним, жодного випадку відхилення від одного й того самого сценарію! – віри Росії не може бути ніякої і ніколи. Адже по суті угода пропонувала добровільно знищити армію, запровадити російську мову – щоб через 2-3 роки Україну можна було захопити або воєнним, або навіть мирним шляхом після якісної пропагандистської обробки населення і заборони всього українського", — підкреслив експерт.

Голобуцький переконаний, що жодні теоретичні "гарантії безпеки", котрі до того ж ніхто і не рвався давати – і досі не дає, тільки запевнення в певному обсязі підтримки і допомоги, якщо щось знов станеться, а це не "гарантії", від цього сценарію нас не вберегли би.

При цьому експерт додав, що видання підсумком розлогої аналітики все одно подало необхідність домовлятись з Росією, бо це нібито убезпечило би Україну від нового нападу.

"Отже, в Європі все ще є для кого писати такий абсурд під виглядом аналітики", — підкреслив експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Кремлі не готові повертатися до "стамбульських домовленостей", бо ситуація за два роки "змінилася".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини