Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В Україні продовжується повномасштабна війна. Складається враження, що, незважаючи на колосальні втрати Росія не збирається зупинятися, продовжуючи свій наступ. Коли ситуація може змінитися? Які кроки західних партнерів по допомозі нашій країні дивують? Видання "Коментарі" розбиралося в цих запитаннях, вивчивши думки експертів.
ЗРК Patriot. Фото: із відкритих джерел
Військовий експерт, директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів, що найважливішою умовою примусу Росії до миру є позитивні для України зміни на передовій.
За словами експерта, трек, яким буде рухатися Україна, насамперед залежить від ситуації на полі бою, наскільки швидко вдасться зупинити російський наступ.
Експерт зазначив, що в цьому вже є позитивні тенденції, "тому що вдається зупиняти і ворог несе втрати".
Військовий аналітик, майор запасу Олексій Гетьман в ефірі телемарафону зауважив, що зволікання західних партнерів з передачею Україні комплексів Patriot виглядає трошки дивно, особливо на фоні знищення росіянами енергосистеми країни.
Він підкреслив, що ці комплекси працюють лише як "щит", атакувати з їх допомогою неможливо, отже про ескалацію війни не йдеться.
Гетьман підкреслив, що нам ці засоби захисту потрібні "як щит при лицарському бої".
Експерт при цьому зауважив, що Україні, щоб закрити небо, одних Patriot буде недостатньо. Він підкреслив, що безпосередньо Patriot – це протиракетна оборона, яка працює проти балістичних ракет.
За його словами, в США по їхніх бойових статутах навантаження по знищенню повітряних цілей: 70% навантаження на літаки, які мають перехоплювати все, що літає, крім балістики, і тільки 30% — наземні зенітно-ракетні комплекси.
Читайте також на порталі "Коментарі" — про що говорять дискусії всередині НАТО щодо майбутнього України: чи дочекаємось запрошення.
Новини