Головна Новини Суспільство Війна з Росією Як діятимуть нові графіки відключень світла: чи впораються мобільні оператори з блекаутами
commentss НОВИНИ Всі новини

Як діятимуть нові графіки відключень світла: чи впораються мобільні оператори з блекаутами

Графіки відключень не збільшують кількість електроенергії, тому дефіцит нікуди не зник

сьогодні, 08:38
Поділіться публікацією:

Країна-агресор намагається максимально ускладнити життя українців, продовжуючи знищувати енергетику країни. Відтак Україні доводиться продовжувати жити з графіками відключення світла. Як діятимуть нові графіки відключень світла? Чи впораються мобільні оператори України з блекаутами? Портал "Коментарі" розбирався в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Як діятимуть нові графіки відключень світла: чи впораються мобільні оператори з блекаутами

Блекаут в Україні. Фото: із відкритих джерел

Дефіцит виробництва електричної енергії нікуди не зник

Директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко в ефірі "Київ24" розповів, що нові графіки відключень світла будуть справедливішими щодо кількості годин наявності електроенергії в оселі.

Експерт говорить, що він особисто розраховує, що ситуація на наступному тижні не буде погіршуватись, якщо не буде нових атак, що ми не можемо передбачити, тому ситуація буде приблизно така як зараз. 

Що стосується нових графіків, які вводяться вже зараз, то Володимир Омельченко зазначає, що тут є раціональне зерно, адже можна краще і гнучкіше реагувати на ситуацію компанії "Укренерго". І в результаті всі ці гнучкості досягаються рівномірності відключення електроенергії і з одного боку досягається справедливість та зменшення тривалості відключень в середньому по країні.

Водночас він наголосив, що графіки відключень не збільшують кількість виробленої електроенергії, вони просто розподіляють ту енергію, яка вже є. 

"Дефіцит виробництва електричної енергії нікуди не зник. Він як був, так і є, тому в цьому плані важливо, щоб ми могли збільшити імпорт електроенергії, який міг би вже зараз зробити так, аби було удвічі менше графіків відключень, ніж їх є на сьогодні", — підкреслив Омельченко.

В Україні мережі мобільного зв'язку не проєктувалися на випадок війни

Експерт у питаннях комунікацій Олександр Глущенко в інтерв’ю "Суспільне" зазначив, що ще влітку 2024 року Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації зобов'язала обладнати станції зв'язку акумуляторами, які можуть забезпечити автономну роботу до 10 годин. Проте повна готовність мереж залишається викликом для українських операторів через регулярні атаки ворога по енергосистемі.

За словами експерта, головні труднощі для операторів мобільного зв'язку полягають у високих витратах на обладнання, необхідності отримання дозволів та обслуговуванні станцій.

"В Україні мережі мобільного зв'язку не проєктувалися на випадок війни. Той парк акумуляторів, який був встановлений, розраховувався тільки на локальні аварії. Тому все, що відбувається з 2022 року, це результат надважкої праці телекомгалузі та адаптації її до викликів сучасності", — пояснив експерт.

Глущенко зазначив, що зв'язок усе ще може пропадати. Він підкреслив, що це пов'язано з перевантаженням мереж. Коли одна станція відключається, абоненти автоматично підключаються до іншої, створюючи колосальне навантаження на обладнання.

"Для встановлення нових акумуляторів потрібно ставити додаткові шафи, отримувати дозволи й адаптувати площі, що займає час. До 1 лютого на 10 годин автономної роботи оператори можуть не встигнути перейти, але процес триває", — підкреслив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" — у США назвали дві цілі нових російських атак на енергетику України.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини