Рубрики
МЕНЮ
Николай Лисицын
В Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію. За відповідне рішення 15 січня проголосувала Верховна Рада (за — 310 нардепів). Про це повідомляє портал "Коментарі".
Зеленський запропонував Раді продовжити військовий стан та мобілізацію. Фото: прес-служба ВРУ
Це 14 раз, коли в Україні продовжили воєнний стан та мобілізацію. До цього вони діяли до 7 лютого. Новий термін — до 9 травня, коли країна-агресор Росія відзначає сакральну для себе дату — День Перемоги.
Як повідомляв портал "Коментарі", президент України Володимир Зеленський 14 січня вніс до Верховної Ради законопроекти щодо продовження військового стану та мобілізації в Україні.
Для продовження дії військового стану та загальної мобілізації президент має внести до парламенту два законопроекти про затвердження своїх указів. Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк припускав, що це станеться у понеділок, 13 січня, і помилився на день.
Потім Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки має схвалити законопроекти. Після цього їх винесуть на голосування до Ради. Для продовження військового стану та мобілізації президент має підписати законопроекти.
24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану на всій території України. Це ухвалила голосуванням Верховна Рада. У той же день представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що через агресію Росії та запровадження військового стану на території країни запроваджуються обмеження на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років. З того часу військовий стан та мобілізація в Україні неодноразово продовжувалися.
Попереднього разу президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження військового стану та загальну мобілізацію ще на 90 днів 6 листопада 2024 року. Наразі вони діють до 7 лютого 2025 року. Влада України продовжувала військовий стан та мобілізацію вже 13 разів. Крім обмежень на виїзд чоловіків, військовий стан передбачає низку інших обмежень. Зокрема, діє комендантська година та мораторій на вибори.
Також видання "Коментарі" повідомляло – закон про демобілізацію до Міноборони України вже підготували. Однак тепер потрібно продумати механізм ротацій у силах оборони, щоб безболісно замінити тих військових, які покинуть лави ЗСУ. На це відомству потрібно три місяці, передає 10 січня портал "Коментарі" з посиланням на трансляцію нардепа Олексія Гончаренка з Верховної Ради.
Новини