Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Президент США Джо Байден дозволив використовувати американську далекобійну зброю для ударів по території Росії. У Білому домі пояснюють, що це рішення пов'язане із залученням Північної Кореї до війни на боці Росії.
Володимир Путін
Голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак в ефірі 24 Каналу зазначив, що США демонструють російському президенту Володимиру Путіну два можливі шляхи: або згода на замороження війни, або подальше постачання Києву сучасної зброї.
За словами Шлінчака, під час передачі влади в США чинна адміністрація, яка готується покинути Білий дім, узгоджує свої дії з командою майбутнього президента. Отже, якщо рішення про дозволи на удари по території Росії було ухвалене, його могли погодити або, принаймні, обговорити з Дональдом Трампом.
Він також звернув увагу на те, що останні масовані ракетні атаки Росії на Україну можуть свідчити про порушення певних домовленостей. Саме тому 17 листопада кілька медіа заявили, що Україна отримає ракети ATACMS із дозволом на удари вглиб російської території.
На його думку, телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з Путіним могла бути частиною цієї стратегії.
Водночас французьке видання Le Figaro, яке повідомило про можливість застосування ракет SCALP/Storm Shadow для ударів по Росії, змінило текст матеріалу, прибравши згадки про "дозвіл Франції та Британії завдати ударів по російській території".
Експерт не виключив, що це може бути частиною інформаційної кампанії. Зазвичай, коли Україна отримує нові види озброєння, ВСУ починають їх використовувати, і лише потім це публічно оголошується.
Він також наголосив на правильній позиції президента Володимира Зеленського: спочатку доставити озброєння в Україну, а потім робити офіційні заяви.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в РФ уже згадали про свою ядерну доктрину на тлі про те, що Байден нібито дозволив ЗСУ бити вглиб Росії західною зброєю.
Новини