Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Україна вже має ефективну технологічну відповідь на масовані атаки російських дронів-камікадзе "Шахед". Про це повідомив віцепрем’єр-міністр та очільник Мінцифри Михайло Федоров в інтерв’ю РБК-Україна.
Фото: з відкритих джерел
За його словами, найрезультативнішим способом протидії наразі є дрони-перехоплювачі. Цю технологію вже вдалося реалізувати, її масштабують кілька українських компаній, і робота в цьому напрямку активно продовжується.
"Рішення знайдено, підписано перші контракти, і ми чітко розуміємо подальші кроки", – заявив міністр.
Він також зазначив, що ті компанії, які вже розробили засоби протидії "Шахедам", тепер фокусуються на створенні рішень проти швидкісних реактивних БПЛА, а також на удосконаленні роботи в умовах складної погоди — зокрема в хмарах.
Федоров нагадав, що міжнародні партнери підтримують масштабування виробництва перехоплювачів, адже саме ці технології демонструють високу ефективність на полі бою.
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський підтвердив, що дрони-перехоплювачі вже використовуються для знищення "шахедів" і показують хороші результати. Водночас для масового виробництва цієї техніки потрібно значне фінансування, яке Україна розраховує залучити зокрема від західних союзників.
Як вже писали "Коментарі", Німеччина може передати Україні крилаті ракети Taurus, замаскувавши це під поставку вітчизняного далекобійного озброєння. Таку версію озвучив військовий аналітик Михайло Жирохов в ефірі Radio NV. Він звернув увагу на нещодавні заяви міністра оборони ФРН Бориса Пісторіуса та інших німецьких посадовців, які у травні анонсували фінансування нового типу далекобійної зброї. Щоправда, не уточнювалось, чи йдеться про озброєння для протиповітряної оборони чи ударні ракети, які мають надійти в Україну вже у липні.