Головна Новини Суспільство Війна з Росією Від поганого до найгіршого: на Заході озвучили варіанти завершення війни
commentss НОВИНИ Всі новини

Від поганого до найгіршого: на Заході озвучили варіанти завершення війни

На Заході вважають, що найбільш реальним для України є грузинський варіант завершення війни

24 травня 2025, 23:48
Поділіться публікацією:

Аналітики провідного інвестиційного банку JP Morgan Chase представили прогноз щодо можливих варіантів завершення війни в Україні. У своєму звіті вони описали чотири базові сценарії розвитку подій, кожен з яких має свої політичні та геостратегічні наслідки.

Від поганого до найгіршого: на Заході озвучили варіанти завершення війни

Війна в Україні

Перший сценарій – південнокорейський. Вірогідність його впровадження 15%. Згідно нього, Україна не приєднується до НАТО і не повертає тимчасово окуповані території, однак на її території з’являється миротворча місія країн ЄС. Згідно цього варіанту, США надають гарантії безпеки, а заморожені російські активи в Європі на суму $300 млрд спрямовуються на відбудову України.

Другий сценарій – ізраїльський. Його вірогідність трохи вища, на думку експертів, і становить 20%. Згідно нього, Україна отримує суттєву військову й фінансову підтримку, проте на її території не буде міжнародних військових контингентів. Також цей варіант передбачає, що Київ перетворюється на потужну оборонну фортецю на межі між Європою та Росією. Санкції проти РФ частково знімаються, а ризик поновлення бойових дій залишається постійним.

Третій сценарій – білоруський. На думку аналітиків, його вірогідність теж незначна, і становить 15%. За цим сценарієм, США припиняють допомогу, а Європа не готова компенсувати цю втрату. Як результат, Україна капітулює і перетворюється на протекторат Росії. Захід втрачає єдність, а Москва здобуває перемогу у війні.

І найбільш вірогідним аналітики називають четвертий "грузинський" сценарій. Йому дають 50%. За ним Україна продовжує спротив за підтримки Заходу, однак цієї підтримки недостатньо для перемоги. Київ зберігає суверенітет, але не стає членом ЄС, і поступово опиняється в зоні впливу Росії, подібно до ситуації з Грузією.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що розвідки США повідомила про те, що Путін не має наміру зупиняти війну в Україні.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини