Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Російське вторгнення в Україну, яке багатьма вважається регіональним конфліктом, набуло глобального масштабу. Його результат дедалі більше залежить не лише від рішень Москви та Києва, але й від дій їхніх ключових союзників – країн НАТО та Китаю, йдеться у статті видання Politico.
Переговори України і РФ
Війна перетворилася на міжнародний конфлікт, що об'єднав навколо себе сили з усього світу. У лавах ЗСУ та армії РФ воюють іноземці, а зброя надходить із різних куточків планети.
У публікації йдеться про те, що іранський дрон "Шахед" у небі може бути збитий американською ППО, тоді як на землі німецька артилерія протистоїть снарядам із Північної Кореї.
Москва виправдовує свою агресію як "захист від колективного Заходу" та "превентивну оборону від НАТО". Така риторика знаходить відгук не лише серед авторитарних режимів, як-от Іран чи КНДР, але й у деяких країнах Глобального Півдня, невдоволених своєю роллю у сучасному світі.
Натомість Україна позиціонує свою боротьбу як захист демократії та вільної Європи. Європейські країни підтримують цю позицію, адже усвідомлюють загрозу для власної безпеки. США ж, прагнучи зберегти свій статус захисника демократій, активно підтримують Україну.
Зрештою сформувалося два глобальні табори, які підтримують або Росію, або Україну – дипломатично, економічно чи військовою допомогою. Ця підтримка стала вирішальною для обох сторін.
Як відзначає видання, економічна допомога Китаю та Глобального Півдня дозволила Росії зберегти ілюзію стабільності всередині країни, попри найбільший з часів Другої світової війни конфлікт у Європі.
Для України ж підтримка Заходу виявилася критично важливою. За словами директора Євразійського центру Carnegie Russia Олександра Габуєва, без цієї допомоги Україна могла б зазнати "нищівної поразки" ще в перший рік війни.
Аналітики наголошують, що результат війни залежатиме від дій ключових союзників.
"Якщо НАТО припинить підтримувати Україну, її існування опиниться під загрозою. Але якщо Китай зупинить допомогу Росії, це суттєво обмежить амбіції Кремля," – вважає Габуєв.
Наразі найбільше виграв від війни Китай, який зміцнив свій вплив на ослаблену Росію. Однак цей баланс може змінитися, якщо участь Північної Кореї у конфлікті викличе загострення в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це може спровокувати активнішу участь Південної Кореї або навіть втручання НАТО у цьому регіоні.
Інші фактори, які можуть вплинути на хід війни, включають політичну ситуацію в США, зокрема можливе повернення Дональда Трампа до влади, ескалацію конфліктів на Близькому Сході, а також посилення ультраправих партій у Європі, деякі з яких скептично ставляться до підтримки України.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про те, чи зможе Україна повернути окуповані території.
Новини