Головна Новини Суспільство Війна з Росією В Україні відновлюють роботу мініелектростанцій, - Шмигаль
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні відновлюють роботу мініелектростанцій, - Шмигаль

Газотурбінні та газопоршневі електростанції не вимагають особливого людського втручання та обслуговування

22 грудня 2022, 22:10
Поділіться публікацією:

По Україні почали розгортати мережу газотурбінних та газопоршневих мініелектростанцій. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, пишуть "Коментарі".

В Україні відновлюють роботу мініелектростанцій, - Шмигаль

Уже почали розгортати мережу газотурбінних та газопоршневих електростанцій

За словами Прем’єра, це ще один шлях виходу зі складної енергетичної ситуації, що склалася в Україні через масовані ракетні удари росіян по великих енергооб’єктах країни.

"У нас є газотурбінні та газопоршневі станції українського виробництва. Щобільше, вони вже встановлені, зараз відновлюють їхню роботу, — розповів Шмигаль. – І хоча виробництво електроенергії на них коштує дорого, але вони дуже швидко розганяють потужність – до 3 хвилин". Прем’єр-міністр України пояснив, що атомний блок, для порівняння, розганяється три доби, а гаситься півтора місяця, для підняття теплового блоку з холодного стану потрібно від восьми до 12 годин, а з гарячого стану — від 30 хвилин до 1,5 години.

Як зазначив глава Уряду, газотурбінні та газопоршневі електростанції мають невеликі блоки й не вимагають особливого людського втручання та обслуговування. Одна електростанція, в середньому, розрахована на 50 МВт, але якщо їх поставити 20 штук, вийде 1 тисяча МВт, а це, за його словами, потужність одного атомного блоку.

Шмигаль додав, що мініелектростанції можна використовувати у великих містах для постачання води та тепла, а також для енергетичної безпеки атомної генерації.

"Коли під час блекауту розвалюється мережа, розбалансовується і все вимикається, то щоб підняти атомний блок, потрібно 100-150 МВт для старту його роботи. На генераторах такої потужності не досягнеш", — заявив він.

Нагадаємо, як писали "Коментарі" раніше, на подолання найскладнішого блекауту знадобиться щонайменше тиждень. Про це розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль і пояснив що робитимуть енергетики та влада різних рівнів у випадку жорсткого блекауту.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини