Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Військовий експерт пояснив, чому в Україні і досі не налагодили масове виробництво безпілотників. Зокрема, за його словами, проблема в тому, що досі відсутнє центральне управління у цьому процесі.
Дрони на фронті
За його словами, Силам оборони наразі потрібно 5-10 моделей дронів (від маленьких до великих, під різні завдання), але у великій кількості, за низькою ціною. При цьому, він додає, що в країні виготовляється приблизно 50 моделей дронів, але малими серіями, з великими накладними витратами, практично без обміну досвідом між виробниками.
При цьому, за його інформацією, перевагу отримує не той дрон, який виграв конкурс (конкурси не проводять), або відмінно зарекомендував себе в боях, а той, який вдало продемонстрували міністрові, головкому або президенту.
Окрім того, Касьянов додає, що часто преференції отримує не та компанія, яка має кращий конструкторський, інженерний, виробничий потенціал, та ефективніші розробки, а та, що ближче до центрів ухвалення рішень.
Більше того, Касьянов підкреслив, що компанії-виробники дронів не можуть забронювати від мобілізації своїх працівників, оскільки всі процедури виписані таким чином, щоб максимально затягнути їх у часі.
При цьому він додає, що довкола виробництва дронів дуже багато піару, проте мало роботи.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Росії похвалилися виготовленням нового дрону "Піранья", який, буцімто, може обходити РЕБ.
Новини