Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Країнам, які підписали Оттавську конвенцію 1997 року про заборону протипіхотних мін, заборонено використовувати ці боєприпаси за будь-яких обставин. Про це заявила представниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Елізабет Троссел.
Антоніу Гутерріш
Дипломат підкреслила, що кожна країна, яка ратифікувала документ, зобов’язується ніколи не використовувати ці боєприпаси.
За словами представниці ООН, протипіхотні міни становлять серйозну загрозу для мирного населення, тому їхнє використання не допускається жодною зі сторін конфліктів. Україна ратифікувала Оттавську конвенцію у 2005 році, взявши на себе відповідні зобов’язання.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що 20 листопада стало відомо, що президент США Джо Байден санкціонував постачання протипіхотних мін Україні. Видання The Washington Post повідомило, що у Пентагоні це рішення вважають одним із найефективніших кроків для уповільнення наступальних дій Росії.
При цьому міністр оборони США Ллойд Остін під час візиту до Лаосу заявив, що Байден вперше погодився відправити Україні протипіхотні міни. За його словами, рішення прийнято через зміну тактики Росії на фронті. Ллойд Остін підкреслив, що росіяни вже не йдуть технікою. Вони використовують людські ресурси, які здатні наближатися та робити щось, щоб прокласти шлях для військової техніки. При цьому він вказав на постійні м’ясні штурми росіян.
Новини