Головна Новини Суспільство Війна з Росією Україну змушують йти на капітуляцію: що не так із угодою США про копалини
commentss НОВИНИ Всі новини

Україну змушують йти на капітуляцію: що не так із угодою США про копалини

Дії Дональда Трампа щодо України зараз нагадують тактику Путіна

15 квітня 2025, 15:55
Поділіться публікацією:

Сполучені Штати Америки можуть намагатися змусити Україну підписати угоду, яка викликає серйозні сумніви щодо її змісту та функціональності, що може призвести до маніпуляцій. Про це розповів голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак в ефірі телеканалу "КИЇВ24".

Україну змушують йти на капітуляцію: що не так із угодою США про копалини

Фото: 24 Канал

"Я вважаю, що нас можуть примусити підписати угоду, яка має досить сумнівний характер і функціональні можливості. Адже варто нагадати, що угода щодо використання рідкісноземельних металів була однією з частин мирного плану, який Володимир Зеленський представляв у вересні 2024 року. Цей план він обговорював з президентом Джо Байденом і тоді ще кандидатом у президенти Дональдом Трампом. В ньому були вказані вимоги, що, ймовірно, сприяли б виходу України на мирні переговори з Росією", — пояснив Шлінчак. 

Однак експерт зазначив, що проблема полягає в тому, що увагу звернули лише на один пункт з цього списку, що, на його думку, нагадує тактику Путіна.

"Це схоже на те, як Трамп в деяких аспектах повторює дії Путіна. Я пам’ятаю, як після ухвалення Мінських домовленостей Путін також виділяв один з пунктів і маніпулював ним. Тому ці підходи мають багато спільного. Спостерігати, як тебе намагаються знищити, не є варіантом", — додав Шлінчак. 

Також варто зазначити, що за словами міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної, під час технічних консультацій щодо угоди про корисні копалини, що відбулися у Вашингтоні минулої п’ятниці, українська делегація передала американській стороні свої пропозиції.

Портал "Коментарі" вже писав, що адміністрація президента США Дональда Трампа висунула Україні нову версію угоди щодо доступу до природних ресурсів, яка передбачає повне повернення наданої допомоги — без надання гарантій безпеки. Цей документ може стати елементом ширшого переговорного процесу про майбутні відносини між Києвом і Вашингтоном.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини