Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Якщо оцінювати Глобальний саміт миру кількісно – то, безперечно, він був успішним для України, вважає експерт із міжнародних питань Ілля Куса.
Переговори України і РФ
Він нагадав, що на саміті були присутні 92 делегації, 57 глав держав і урядів та міністрів. З країн "Глобального Півдня" найкраще на хорошому рівні були представлені Латинська Америка та Близький Схід. Приїхали президенти Чилі, Аргентини, Уругваю, Еквадору, Домініканської республіки, Коста-Ріки та Гватемали. Майже доїхав президент Колумбії. Навіть Бразилія направила посла, хоч думали, що її взагалі не буде. З Близького Сходу були глави МЗС, зокрема Саудівська Аравія, ОАЕ та Катар.
Як результат, наголошує він, більшість тих, хто підтримав Україну до, під час і після саміту — це західні партнери деякі з їхніх союзників. Майже весь "Глобальний південь" залишився на своїх позиціях, які зводяться до вже відомих тез про те, що Україна та РФ не переможуть один одного військовим шляхом, "формула миру" України нереалістична та утопічна на даному етапі. Також Глобальний південь далі вірить, що війна в Україні — частина проксі-протистояння РФ і США, а в більш глобальному сенсі — боротьба між "старим західним світопорядком" та "новим не-західним світопорядком". та ідеї, у тому числі лунали від незахідних держав: Туреччини, Бразилії, КНР, ПАР, Індонезії.
На його думку, за нинішніх умов другий саміт світу, якщо він пройде в найближчі місяці, буде виглядати як спроба затягнути Україну на переговори за участю РФ і без "формули миру", на більш компромісній основі, яка передбачатиме поступки з двох сторін.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ за допомогою союзників може спробувати скликати свій мирний саміт.
Новини