Головна Новини Суспільство Війна з Росією Український історик розповів, що буде з Росією після війни
commentss НОВИНИ Всі новини

Український історик розповів, що буде з Росією після війни

Професором кафедри української історії в Гарвардському університеті розповів, що станеться з Росією після війни.

21 вересня 2023, 17:57
Автор:
avatar

Slava Kot

Поділіться публікацією:

Український історик розповів, що буде з Росією після війни

Що буде з Росією після війни. Фото з відкритих джерел

Український та американський історик Сергій Плохій, який є професором кафедри української історії в Гарвардському університеті розповів про тенденції, які він вже бачить у Росії. На його думку, вони тільки посиляться після закінчення війни. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інтерв’ю Сергія Плохія для BBC.


Плохій пояснює, що говорити про майбутнє складно і єдиною можливістю прогнозувати це можна завдяки процесам, які відбуваються сьогодні.

"Ми бачимо значне зменшення Росії, як військової, економічної та  політичної потуги", — говорить Плохій.

За його словами росіяни починали війну говорячи, що вони мають другу найпотужнішу армію у світі. Однак вже сьогодні українці вказують, що російська армія – це друга найпотужніша армія в Україні. Сергій Плохій вбачає в цьому "явне зменшення" військового потенціалу та потужності Росії. Гарвардський історик стверджує, що це був надзвичайно важливий фактор в російській зовнішній політиці.

"Політичний престиж Росії різко падає. Фактично це країна-вигнанець", — говорить Сергій Плохій.

Прикладом послаблення Росії історик вказує на рух Швеції та Фінляндії до НАТО. За його словами, це не лише ознака занепокоєння з боку цих країн, а й приклад того, що вони не бояться реакції Росії. Кремль не може реагувати, бо його армія повністю загрузла в Україні.

"Мій прогноз такий, що всі ці тенденції — зменшення військової, економічної і політичної ваги Росії у світі — будуть продовжуватися", — підсумував український історик.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що український історик назвав одну з головних помилок Путіна у війні.Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!