Головна Новини Суспільство Війна з Росією Українські воїни задоволені західною зброєю, але є одне «але», через що ЗСУ змушені відступати
commentss НОВИНИ Всі новини

Українські воїни задоволені західною зброєю, але є одне «але», через що ЗСУ змушені відступати

DW зазначає, західна зброя ЗСУ місяцями чекає ремонту через європейську бюрократію

6 грудня 2024, 06:35 comments11495
Поділіться публікацією:

Українські захисники в цілому задоволені західним озброєнням, але враження псують постійні затримки та перебої з її обслуговуванням. В значній мірі вони є наслідком західної бюрократії. Як інформує портал "Коментарі", про це пише DW.

Українські воїни задоволені західною зброєю, але є одне «але», через що ЗСУ змушені відступати

Гаубиця Panzerhaubitze 2000. Фото: з відкритих джерел

Видання приводить коментар артилериста Богдана Нагая, який працює на німецькій самохідній гаубиці Panzerhaubitze 2000. Воїн в захваті від самої зброї. Називає даний вид гармату найкращим, бо вона є найточнішою. І по захисту для особового складу є найміцнішою. 

Однак, говорить військовослужбовець, є одна велика проблема – поломки через інтенсивну експлуатацію. Серед найбільш поширених проблем військовий називає збої програмного забезпечення, перегрів блоків управління і знищення стволів. Часом до двох третин наявних у ЗСУ німецьких гаубиць стоять без діла через тимчасову непридатність до експлуатації, каже співрозмовник DW. Причому навіть ті несправності, які українці можуть усунути у польових умовах, довго не ремонтуються через брак запчастин.

"Як довго – залежить від запчастин. Від двох місяців до пів року", — констатує артилерист. 

Про проблему країни-донори зброї чудово знають. Ще у вересні голова оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер обурювався, що через банальні поломки з ладу виведено більше німецьких машин, аніж внаслідок ворожого вогню.

На початку жовтня виробник гаубиць — франко-німецький оборонний концерн KNDS – відкрив у Києві дочірнє підприємство й офіс, намагаючись прискорити процес ремонту цих гаубиць. В українському Міноборони створення в Україні спільних підприємств і представництв західних виробників зброї називають ключовими заходами для пришвидшення ремонту західної техніки. 

Але загалом війна в Україні винесла на поверхню чимало недоліків в організації європейської оборонної промисловості, констатують співрозмовники DW. Зокрема несподіванкою стала проблема швидкого зношення стволів гаубиць, яка, за інформацією інсайдерів, погіршується недостатнім рівнем стандартизації. Виявляється, далеко не всі виробники, навіть всередині ЄС, сертифікують свою продукцію для всіх основних видів зброї. 

Так, українці використовують на німецьких гаубицях всі снаряди 155 мм, які знайдуть. Але через брак сертифікації, кожна країна НАТО (і не лише НАТО) виробляє ці снаряди трохи по-своєму, тому вони не завжди оптимально підходять саме до німецьких гаубиць. Це прискорює зношення стволів та інших систем САУ.

Ще одна значна проблема, яка гальмує швидкий ремонт техніки, — європейська бюрократія. 

"Аби відправити, скажімо, змінні стволи для гаубиць або будь-яку іншу запчастину, на які чекають в Україні, у Німеччині потрібно отримати на кожен екземпляр експортну ліцензію для продукції військового призначення. Замість тижнів процес затягується на місяці", — нарікає представник одного з оборонних підприємств у розмові з DW.

Читайте також на порталі "Коментарі" — вступ до НАТО загрожує безпеці України: чому Альянс сам провокує агресію Кремля.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини