Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Українські винищувачі F-16 можуть нести лише чотири ракети для ураження цілей, хоча на деяких зображеннях ці літаки оснащені значно більшою кількістю озброєння, зокрема 16 ракетами та бомбами, повідомляє Defense Express.
Винищувач F-16. Фото: 24 Канал
Відомо, що у грудні 2024 року під час масштабної атаки Росії український пілот F-16 здійснив історичний вивіз, знищивши за один виліт шість крилатих ракет супротивника. 13 грудня він також збив дві крилаті ракети за допомогою авіаційної гармати.
Згідно з Defence Express, F-16 має дев’ять точок для підвіски озброєння: одну — під фюзеляжем, шість — під крилами та дві — на їх закінцівках. Водночас у мережі можна побачити фото, на яких F-16 оснащені значно більшою кількістю озброєння, зокрема в так званому "режимі звіра" (beast mode). Однак такі зображення часто демонструють новітні модифікації, такі як F-16V Block 70/72, на яких використовуються багатоточкові пілони AMBER (Advanced Missile And Bomb Ejector Racks), що дозволяють збільшити кількість озброєння.
Експерти зазначають, що не всі точки підвіски на F-16 можуть використовуватися для ракет класу "повітря-повітря". Лише шість точок — чотири під крилами та дві на їх закінцівках — здатні нести таке озброєння. Точки, розташовані ближче до фюзеляжу та центру крила, використовуються для розміщення озброєння типу "повітря-земля", контейнерів із додатковим обладнанням чи підвісних паливних баків, що є критично важливими для продовження бойового радіусу літака.
Згідно з інформацією Defence Express, F-16 споживає приблизно 2800–3000 літрів пального за годину польоту, а під час інтенсивних маневрів — до 9000 літрів. Оскільки внутрішні баки вміщують лише 4000 літрів пального, літак часто оснащують додатковими баками для збільшення запасу пального, зокрема на 1400 або 2271 літр під крилами та на 1135 літрів під фюзеляжем.
Додатково, два пілони залишаються вільними. За приклад можна взяти бельгійські F-16, аналогічні тим, які отримала Україна. Такі винищувачі можуть нести шість ракет AIM-120 і два додаткові 370-галонні паливні баки.
Ймовірно, українські F-16 оснащені спеціальними контейнерами-пілонами ECIPS/CJS, які забезпечують радіоелектронну боротьбу та захист від ракет, однак вони не здатні запускати ракети "повітря-повітря", а лише підвісні бомби. Це обмежує кількість ракет класу "повітря-повітря", яку можуть нести українські F-16, залишаючи пілотам лише чотири точки підвіски для цього виду озброєння.
Портал "Коментарі" раніше писав, що вперше в історії застосування Fighting Falcon за один бойовий виліт винищувач F-16 знищив одразу шість крилатих ракет противника. Про це повідомив ексречник Повітряних сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат.
Новини