Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Росія використовує перерву в бойових діях з Україною для зміцнення своєї армії, і за три-п’ять років різниця в силах армій двох країн буде значною і не на нашу користь. Таку думку висловив колишній голова Луганської військово-цивільної адміністрації та екс-заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука під час чату на сайті Главред.
Фото: з відкритих джерел
Він прокоментував поточні переговори щодо припинення війни в Україні. Тука зазначив, що часто політики та журналісти змішують поняття "мирні переговори" і "перемир’я", хоча насправді наразі йдеться лише про припинення вогню, що є зовсім не тим самим.
"Я скептично ставлюсь до переговорів про припинення вогню. Для встановлення миру недостатньо лише домовитись між Україною та США. Потрібно враховувати також Росію", — зазначив він.
Тука підкреслив, що немає підстав вважати, що Росія хоче завершити активну фазу війни. Він також зауважив, що економіка Росії не показує значного спаду, і навіть в найгірших прогнозах вона може стабільно функціонувати ще 2-5 років.
Також, на думку Туки, Росія змогла подолати свою дипломатичну ізоляцію, яку спершу створили демократичні країни після початку вторгнення в Україну.
"Немає жодних ознак, що Путін шукає мир. Єдине, що може змусити його сісти за стіл переговорів — це сила", — вважає Тука.
Крім того, він зазначив, що більшість варіантів "мирних планів" нової американської адміністрації не передбачають збільшення військової допомоги Україні, натомість пропонують відмову від інтеграції в НАТО та визнання втрати частини суверенних територій.
"Ці плани не вигідні Україні, тому я ставлюсь до них негативно", — підкреслив він.
Тука вважає, що Росія використовує затишшя для посилення своєї армії, а Україна, ймовірно, не зможе скористатися цим часом для зміцнення своїх ЗСУ. Він також звернув увагу, що в Росії триває процес боротьби з корупцією, що насправді є частиною стратегії для посилення їхнього військового потенціалу.
"Якщо активна фаза бойових дій припиниться, українська влада продовжить політику мародерства, "великого будівництва" та інших сумнівних ініціатив. За 3-5 років перерви, відмінність у стані наших армій значно зросте, і це буде на користь Росії", — підсумував він.
"Коментарі" раніше писали, що більшість респондентів, які брали участь в опитуванні на сайті "Главком", не вірять у можливість перемир'я з Росією у 2025 році. Це стало відомо після завершення голосування, яке тривало з 30 грудня 2024 року.
Новини