Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Внаслідок влучання безпілотника в НБК ЧАЕС не сталося викидів радіації, але подальші удари можуть призвести до зміни ситуації. Про це в ефірі телемарафону повідомив керівник Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Григорій Іщенко.
Чорнобильська АЕС. Фото: korrespondent.net
"На цей момент радіаційна ситуація стабільна, тому викидів немає, але якщо будуть нові удари по таких об’єктах, це може змінити ситуацію", — пояснив Іщенко.
Він також підкреслив, що рівень радіації на території ЧАЕС, зокрема на НБК, залишається стабільним з часу початку пожежі і до сьогодні. Не зафіксовано жодних викидів радіоактивних речовин або підвищеного опромінення для персоналу. Параметри радіації залишаються в межах контрольованих рівнів.
На 18 лютого заплановано нараду за участю вчених для оцінки пошкоджень НБК. Під час попереднього обстеження, проведеного 14 лютого, були виявлені ушкодження конструкцій, спричинені потужним ударом БПЛА.
Нагадаємо, що в ніч на 16 лютого російський безпілотник влучив в укриття 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. У разі пошкодження саркофага це може призвести до значного підвищення рівня радіації, загрожуючи лише Україні.
Як писали "Коментарі", внаслідок влучання ворожого дрона в укриття ЧАЕС є ймовірність виходу радіоактивних речовин за певних обставин. Про таку загрозу повідомив на брифінгу головний інженер Чорнобильської атомної станції Олександр Титарчук.
За його словами, наразі ситуація контрольована, перевищення контрольних рівнів стосовно радіаційного фону на майданчику не спостерігається, а фон не змінився.
Новини