Головна Новини Суспільство Війна з Росією Українці з-за кордону не хочуть йти на фронт: яку помилку допустила влада
commentss НОВИНИ Всі новини

Українці з-за кордону не хочуть йти на фронт: яку помилку допустила влада

У Польщі до лав «Українського легіону» записалося вкрай мало українців, і прорахунок влади тут грає неостанню роль

9 жовтня 2024, 11:39 comments2803
Поділіться публікацією:

За 6 днів вербунку до лав "Українського легіону", який формується у Польщі, до нього подали заявки 196 осіб. Контракт з них укладуть далеко не всі. При цьому, як вважає політичний аналітик Роман Пономаренко, такий плачевним результат є закономірним з кількох причин.

Українці з-за кордону не хочуть йти на фронт: яку помилку допустила влада

ЗСУ

По-перше, за його словами, зарплата українського контрактника – 500 доларів без бойових виплат.

"А отже, грошовий стимул в даному випадку відсутній. А оскільки українські політики щиро вважають, що гроші – "це неправильна мотивація", то змін на краще в цьому плані не буде", — вважає експерт.

По-друге, на його думку, важливу роль грає також і середовище. Пономаренко нагадав, що згідно опитування, проведеного в грудні минулого року, лише 15,7% поляків готові захищати свою країну у випадку нападу Росії, інші будуть волонтерити або тікати.

І ще, каже експерт, важливу роль грає і загальний інформаційний фон, з новинами про примусову мобілізацію та статями в західних ЗМІ, як от в FT від 27 вересня, про те, що "50-70 % нових піхотинців ЗСУ було вбито або поранено протягом декількох днів після початку першої ротації" важко буде знайти охочих, які б пішли на фронт.

"Тому якщо мислити об’єктивно, то на добровільний масовий притік українських добровольців з-за кордону сподіватися немає сенсу", — додав експерт.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що в Польщі набирають український легіон для захисту України, однак результатів роботи майже немає. Кількість  українців, які вирішили приєднатись до українського легіону у Польщі, виявилась "вкрай малою". У питанні формування українського легіону Польща відповідала за навчання, а Україна займалася набором бійців.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини