Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Громадяни України продовжують донатувати на ЗСУ. Але допомога скорочується через тяжке фінансове становище співвітчизників та інших причин. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.
Допомога ЗСУ. Фото: із відкритих джерел
За даними опитування, абсолютна більшість українців (71%) від початку повномасштабного вторгнення долучалася до волонтерської допомоги армії, тимчасово переміщених осіб чи людей, які постраждали від війни. Так, 34% допомагали фінансово, 15% – надавали посильну фізичну допомогу та ще 22% допомагали і фізично, і грошима.
Більшість тих, хто після повномасштабного вторгнення надавав саме фінансову допомогу армії, ВПО чи постраждалим від війни, продовжують жертвувати кошти й надалі. Трохи менше половини (47%) тих, хто робить пожертвування з 2022 року, роблять це в тих же обсягах, що й рік тому, тоді як для 34% респондентів обсяги їхніх донатів стали меншими.
При цьому 9% з тих, хто надавав фінансову допомогу після вторгнення, зараз жертвують понад рік тому. Лише 7% тих, хто раніше робив пожертвування, перестали це робити протягом останнього року.
Найбільш поширеною причиною зменшення обсягів пожертв більшість респондентів називають зниження рівня їх доходів і заощаджень — це 61% серед тих, хто раніше долучався до фінансової допомоги армії, ВПО та/або постраждалим від війни, але останнім часом робив менше пожертв, ніж рік тому.
Другою за поширеністю причиною (35%) стали корупційні скандали в органах влади, які знизили мотивацію респондентів жертвувати власним коштом, доки бюджетні кошти витрачаються неефективно.
Для кожного четвертого (26%) тих, хто став жертвувати менше, причиною були оприлюднені історії шахрайства під виглядом збору коштів. 16% також зазначили, що стали менше довіряти тим людям/організаціям, яким раніше робили пожертвування.
Читайте також на порталі "Коментарі" – як змінилося ставлення українців до УРСР: опитування.
Новини