Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Основний вхід до шахти №3 ШУ “Покровське” у Піщаному став небезпечним через наближення російських військ, тому якийсь час шахтарів спускали запасним шляхом, який був довшим. Згодом ствол шахти довелося підірвати, щоб окупанти не використали його для перекидання військ.
Фото: колаж порталу "Коментарі"
Про це пише видання The New York Times, посилаючись на коментарі шахтарів, які працювали в описаній шахті.
Українські військові та шахтарі підірвали вибухівку в шахті №3 в Піщаному, що під Покровськом, аби російські загарбники не змогли використовувати тунелі для таємного перекидання військ. Це сталося після того, як окупанти підійшли до шахти на 1,5 км, “приблизно 20 грудня” минулого року, розповів журналістам працівник підприємства.
“Все обвалилося, там тепер суцільний камінь”, — сказав газеті Антон Телегін, який віддав роботі на цій шахті 18 років життя.
Вибухівку заклали під стволом шахти №3, де завчасно для цього пробурили отвори. Незважаючи на бойові дії поблизу, шахта працювала до останнього, адже приносила Україні дефіцитне коксівне вугілля. Навіть після того, як запуск шахтарів під землю через основний вхід став надто небезпечним через наближення фронту, вони продовжили роботу, користуючись запасним та довшим входом.
На такий спуск шахтарі витрачали приблизно по дві години, а повертатися на поверхню їм доводилося конвеєрними стрічками, разом із добутим вугіллям. Через російські обстріли інколи виходили з ладу системи енергопостачання та вентиляції, через що шахтарям доводилося евакуюватися.
Один із менеджерів компанії “Метінвест” на умовах анонімності розповів журналістам, що у двох інших шахтах ШУ “Покровське”, де теж добувають коксівне вугілля, також заклали вибухівку. Ці шахти розташовані далі від лінії фронту, біля сіл Удачне та Котлине. Наразі невідомо, чи підірвали їх, однак робота всього ШУ “Покровське” вже зупинена.
Шахтоуправління “Покровське” володіє єдиними в Україні шахтами, на яких видовбується коксівне вугілля, необхідне для виплавки металу.
Експертна спільнота неодноразово вказувала на важливість цих шахт для українського експорту металу, адже в Україні більше ніде видобувати коксівне вугілля. У випадку призупинення роботи шахт управління “Покровського” українським металургам довелося б закуповувати коксівне вугілля за кордоном, що збільшило б собівартість української сталі та зробило б її виплавку менш рентабельною.
Новини