Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Коли Дональд Трамп вступив на посаду президента США на початку 2025 року, багато представників Вашингтона сподівалися на швидке завершення війни в Україні, пише Foreign Affairs.
Під час передвиборчої кампанії Трамп заявляв, що здатен припинити конфлікт всього за 24 години. Хоча більшість експертів сумнівалася в такій обіцянці, вони обговорювали можливі умови та строки потенційної угоди.
Аналітики відзначають, що економічна ситуація Росії набагато гірша, ніж вважалося раніше. Суворі санкції та контроль над експортом все ще можуть суттєво послабити її військову індустрію. Українська армія діє стратегічно, і з додатковою підтримкою у вигляді сучасних безпілотників, систем протиповітряної оборони, ракет дальньої дії та боєприпасів має реальні шанси змінити хід боїв. Якщо Європа та США посилять допомогу, Україна може здобути перемогу найближчим часом.
Журналісти вважають, що надмірний оптимізм щодо швидкого врегулювання у 2025 році базувався на хибному переконанні, що Україна ослабне і змушена буде піти на переговори через відчай. Трамп посилював цю думку, стверджуючи, що Зеленський "втратив усі козирі". Ці припущення доповнювались думкою, що амбіції Путіна щодо підкорення України неможливо стримати.
Foreign Affairs наголошує, що такі оцінки є надто спрощеними і не враховують справжню динаміку конфлікту та політичні можливості прихильників України. Незважаючи на обмежену підтримку зі сторони Заходу за останні понад три роки, Україна досягла значних успіхів.
Вона змогла відбити перший наступ Росії на Київ у березні 2022 року, повернула майже тисячу квадратних кілометрів на Харківщині, а нещодавно провела операцію "Павутина", що вразила світ.
Видання підкреслює, що основною перешкодою для України не є нестача особового складу або слабка воля, а недостатня кількість сучасної військової техніки. Західні союзники замість того, щоб прискорити закінчення війни шляхом масштабної підтримки, надали занадто мало допомоги і часто з затримками.
Як вже писали "Коментарі", рішення України вийти з Оттавської конвенції, відомої також як Договір про заборону протипіхотних мін, не стало несподіванкою з огляду на критичність ситуації, в якій опинилася країна.