Головна Новини Суспільство Війна з Росією На Росію чекає справжнє пекло: ЗСУ готуються застосувати жахливу зброю
commentss НОВИНИ Всі новини

На Росію чекає справжнє пекло: ЗСУ готуються застосувати жахливу зброю

Протипіхотні міни — жахливий засіб, проте в умовах жорстокої війни вони залишаються надзвичайно дієвими і тому від них важко відмовитися

1 липня 2025, 09:46 comments2601
Поділіться публікацією:

Рішення України вийти з Оттавської конвенції, відомої також як Договір про заборону протипіхотних мін, не стало несподіванкою з огляду на критичність ситуації, в якій опинилася країна.

На Росію чекає справжнє пекло: ЗСУ готуються застосувати жахливу зброю

Фото: з відкритих джерел

Як зазначає оглядач The Telegraph Тім Коллінс, після початку війни уряд і президент Володимир Зеленський постійно зазнавали внутрішнього тиску, що спонукав їх до виходу з цього договору. Переважно це було з прагматичних міркувань безпеки, особливо враховуючи, що Росія не підписала угоду та активно застосовує наземні міни.

Коллінс пояснює, що конвенція забороняє використання, виробництво, накопичення та передачу протипіхотних мін (ППМ). Вона також передбачає, що учасники повинні знищити свої запаси і розмінувати території. Україна приєдналася до договору у 2005 році.

Варто визнати, що протипіхотні міни — це жахливі пристрої. Вони калічать і вбивають не лише військових, а й цивільних, включно з дітьми.

"Розмінування таких мін надзвичайно складне і небезпечне, вони можуть робити території непридатними для використання роками. Проте їхня ефективність як оборонного засобу дуже висока", — зазначає аналітик.

Коллінс також підкреслює, що Росія активно застосовує ці міни у війні проти України, особливо з 2022 року, і тому Києву недоцільно зберігати цей суттєвий недолік — дотримання договору, створеного для мирних часів, яких нині немає.

Оглядач додає, що українська влада та військові вже висували ідеї про вихід або тимчасове призупинення дії конвенції, аргументуючи це потребою більш ефективно захищати свою територію, тоді як агресор не обмежений такими правилами.

У цьому контексті Коллінс звертає увагу, що найближчі сусіди Росії — Польща, Латвія, Литва, Естонія та Фінляндія — нещодавно також вийшли з договору, зробивши власні висновки з війни в Україні.

Як вже писали "Коментарі", Росія помітно змінила тактику повітряних атак по Україні, значно підвищивши їхню частоту. Якщо раніше масовані удари були щомісячними, то нині ЗС РФ здійснюють їх щонайменше раз на тиждень. Військовий експерт Олег Жданов пояснив, що такий ритм може зберігатися протягом літа й осені, оскільки Кремль переходить до моделі системного виснаження української ППО за допомогою комбінованих атак — із застосуванням ракет і дронів-камікадзе типу "Шахед".



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини