Головна Новини Суспільство Війна з Росією Україні вкрай вигідно, щоб Росія напала на країну НАТО: названо дивну причину
commentss НОВИНИ Всі новини

Україні вкрай вигідно, щоб Росія напала на країну НАТО: названо дивну причину

Росія вже виснажила величезні ресурси на війну з Україною, тож у найближчі роки їй навряд чи вистачить сил на подібну агресію проти НАТО

1 липня 2025, 14:30
Поділіться публікацією:

Колишній співробітник Служби безпеки України Іван Ступак прокоментував ймовірність того, що Росія може наважитися на провокації проти країн-членів НАТО. На його думку, повномасштабний наступ, подібний до війни проти України, наразі малоймовірний — РФ уже вичерпала значну частину своїх ресурсів і навряд чи зможе повторити подібний сценарій найближчим часом.

Україні вкрай вигідно, щоб Росія напала на країну НАТО: названо дивну причину

Однак, як зазначає експерт, Кремль цілком здатний вдатися до іншої тактики — гібридної війни. Це може бути спецоперація за участю невеликих підрозділів, схожа на дії так званих "зелених чоловічків", які раніше діяли в Криму. За словами Ступака, така схема може бути реалізована, наприклад, у прикордонному місті Нарва в Естонії.

"Вони можуть ввести 100–200 осіб, захопити адміністративну будівлю чи відділок поліції, проголосити "народну республіку", імітуючи внутрішній заколот", — пояснює він.

Такий акт агресії матиме на меті перевірити реакцію НАТО. Якщо Альянс не відповість рішуче, це стане серйозним ударом по його репутації та довірі серед країн-учасниць.

У разі такого розвитку подій Україна повинна підтримати союзників, навіть якщо це буде не участь сухопутних військ, а застосування альтернативних засобів — наприклад, операцій на зразок "Павутини" проти російських військово-морських сил у Балтійському морі.

Втім, якщо Росія справді відкриє ще один фронт проти НАТО, це лише прискорить її стратегічну поразку, оскільки їй доведеться протистояти набагато потужнішій коаліції з більшими ресурсами й бойовим потенціалом.

Портал "Коментарі" вже писав, що рішення України вийти з Оттавської конвенції, відомої також як Договір про заборону протипіхотних мін, не стало несподіванкою з огляду на критичність ситуації, в якій опинилася країна.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини