Рубрики
МЕНЮ
Кречмаровская Наталия
Проблему наявності та якості фортифікацій військові називають надзвичайно актуальною. Адже відсутність якісних фортифікацій у прямому сенсі слова вбиває наших захисників. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на інформацію екскомандира полку АЗОВ, майора ЗСУ, заступника командира 3 ОШБр Максима Жоріна.
Ілюстративне фото
“Вважаю аудит організації інженерно-фортифікаційних робіт, використання інженерних військ, взагалі підходу до цього напрямку — одним з найбільш пріоритетних завдань прямо на сьогодні”, — наголосив він.
За його словами, якісно облаштовані фортифікаційні споруди рятують життя. “А погано облаштовані — тобто такі, як у нас — вбивають наших людей та допомагають просуватись ворогу”, — зазначив він.
За словами військового, потрібно зробити наступне:
1. Планувати інженерно-фортифікаційні роботи. Укріплена лінія оборони має бути підготовлена завчасно. Війська на кожній ділянці фронту повинні знати, куди вони можуть відійти, де зупинити ворога й тримати сплановану міцну оборону.
2. При будівництві обовʼязково потрібно брати до уваги думки підрозділів, які знаходяться на лінії зіткнення. Не можна взяти і по умовній лінії на карті вказати, де зводити фортифікації. Це не просто не допомагає — це заважає! Сучасні правила передбачають зведення фортифікацій виходячи з аналізу даних дронів, розвідки і тд.
3. Сучасне маскування інженерно-фортифікаційних споруд сильно відрізняється від того, що було раніше. Самі підземні ходи, їх перекриття, форма, очистка території перед позиціями — все це треба враховувати. Фортифікації — це не просто взяти і викопати**** траншею.
Він наголосив, що жодна бригада ще не стала сьогодні на завчасно підготовлені позиції. “Більшість існуючих сьогодні "фортифікаційних споруд" побудовані підрозділами, які опинились на певних ділянках — тобто безпосередньо піхотинцями у себе під ногами. Ті, що були підготовлені заздалегідь, як правило, непридатні для тримання оборони на цих рубежах”, — переконаний військовий.
Він наголосив, що захисникам необхідна підготовка, з урахуванням сучасних правил, лінії фронту, створення буферних зон, ешалонування, можливість відходити на завчасно облаштовані позиції.
Раніше портал “Коментарі” повідомляв про перше бойове зіткнення ЗСУ з військами КНДР.
Новини