Головна Новини Суспільство Війна з Росією Україна провела переговори з РФ в Білорусі: про що йдеться
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна провела переговори з РФ в Білорусі: про що йдеться

Під час зустрічі обговорювались питання утримання військовополонених та повернення цивільних осіб та возз'єднання сімей, зазначив Лубінець

31 грудня 2024, 21:11 comments2159
Поділіться публікацією:

 30 грудня уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з російською уповноваженою з прав людини Тетяною Москальковою на території Білорусі. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

Україна провела переговори з РФ в Білорусі: про що йдеться

Україна провела переговори з РФ (фото з відкритих джерел)

Під час переговорів сторони обговорили умови утримання військовополонених, яких вдалося повернути внаслідок обмінів напередодні. Зокрема, акцентували увагу на забезпеченні належних умов утримання, доступу до медичної допомоги та можливості відвідування місць утримання представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.

"Окрім того, при взаємодії вкотре торкнулися питань взаємних відвідувань військовополонених з обох сторін для покращення умов утримання та створення Росією змішаних медичних комісій для репатріації важкопоранених та важкохворих", — зазначив Лубінець.

Також у ході діалогу сторони порушили питання повернення цивільних осіб, возз’єднання родин та реалізації інших гуманітарних ініціатив. Лубінець наголосив на важливості дотримання норм Женевських конвенцій та забезпечення прав людини.

"Для України важливо, щоб Женевські конвенції були у пріоритеті і права людини були дотримані. Тому наголошую на цьому під час кожної зустрічі! Працюємо далі для повернення всіх українців додому!", — підсумував він.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Лубінець назвав регіони України, де найбільше скарг на ТЦК. Омбудсмен Дмитро Лубінець попередив, що мобілізація молодих людей без сімей може поставити під загрозу майбутнє України. Під час інтерв’ю Українській правді він зазначив, що важливо залучати до служби чоловіків віком від 30 до 45 років, оскільки вони є більш відповідними для воєнних завдань.

Також він повідомив, що до нього надійшло майже чотири тисячі скарг на дії територіальних центрів комплектування (ТЦК) у грудні 2024 року. Найбільше таких скарг отримано із Закарпаття, а на другому місці за кількістю звернень – Кропивницький.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини