Головна Новини Суспільство Війна з Росією Україна не визнає юридично окупацію Криму, цього не буде: гучні заяви президента під час брифінгу у Лондоні
commentss НОВИНИ Всі новини

Україна не визнає юридично окупацію Криму, цього не буде: гучні заяви президента під час брифінгу у Лондоні

Президент Володимир Зеленський прокоментував інформацію про те, що США пропонують визнати анексію Криму

сьогодні, 20:19
Поділіться публікацією:

Президент Володимир Зеленський виступив із важливими заявами під час пресконференції в Лондоні, що відбулась напередодні зустрічі переговорних груп, присвячених мирному врегулюванню війни в Україні. 

Україна не визнає юридично окупацію Криму, цього не буде: гучні заяви президента під час брифінгу у Лондоні

Володимир Зеленський — Getty Images

Одна з головних тез — категорична позиція Києва щодо Криму. 

Зеленський наголосив: “Україна не визнає юридично окупацію Криму. Цього не буде. Ні зараз, ні в майбутньому”.

Таким чином він відповів на спекуляції щодо можливих “компромісів” або “територіальних поступок” у рамках переговорів. 

Також президент заявив, що Україна не отримувала жодних офіційних пропозицій про обмін територій чи відмову від них в обмін на мир або безпекові гарантії. Він підкреслив, що подібні пропозиції є неприйнятними і суперечать міжнародному праву. 

Щодо мирних переговорів Зеленський наголосив: “Україна готова до перемовин тільки після повного припинення вогню”. Лише за цієї умови можна буде говорити про будь-який формат діалогу. 

Ще одне принципове питання — євроатлантична інтеграція. Президент заявив, що лише країни НАТО мають право вирішувати, хто може приєднатися до Альянсу. Жодна інша держава не має права вето. Це прямий сигнал росії, яка намагається впливати на рішення НАТО через загрози та ультиматуми. 

Не менш цікавою стала заява про готовність зустрітись із Дональдом Трампом у Ватикані, якщо він виявить бажання обговорити питання припинення війни в Україні. Зеленський наголосив, що відкрита комунікація важлива з усіма, хто має політичну вагу. 

Також Україна, за його словами, продовжить діалог з міжнародними партнерами щодо зростаючої співпраці росії та Китаю. Це питання викликає занепокоєння не лише в Києві, а й серед країн Заходу. 

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що Кремль шукає нові ідеї для "великої угоди" з США: доручення вже роздані.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини