Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Україна може зробити власну ядерну бомбу, якщо США скоротять військову допомогу. Про це пише The Times.
Фото: колаж порталу "Коментарі"
У центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки заявили, що це – неправда.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий спростував таку інформацію та заявив, що Україна чітко дотримується Договору про нерозповсюдження ядерної зброї – не володіє, не розробляє і не планує створювати ядерну зброю.
"Ми відкриті до моніторингу МАГАТЕ, і це виключає можливість використання ядерних матеріалів у військових цілях", – зазначив він у дописі в соцмережі Х.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв:
Україна може розробити ядерну бомбу, якщо Трамп припинить військову допомогу
Україна може розробити елементарну ядерну бомбу з використанням плутонію, якщо Дональд Трамп припинить військову допомогу США. Створення бомби тривало б упродовж кількох місяців.
Про це пише британське видання The Times, посилаючись на аналітичну записку, підготовлену для Міністерства оборони України. Бомба була б подібною на Fat Man — скинуту на японське місто Нагасакі в 1945 році під час Другої світової війни.
"Створення простої атомної бомби, як це зробили Сполучені Штати в рамках Манхеттенського проєкту, не було б складним завданням і 80 років потому", — цитує видання документ для Міноборони.
За аналітичною запискою, в Україні немає можливостей на будівництво та експлуатацію великих об’єктів, необхідних для збагачення урану. Тож вона могла б використати плутоній з відпрацьованих паливних стрижнів — з 9 українських ядерних реакторів. Вага плутонію з реакторів АЕС, що доступний Україні, оцінюється на 7 тонн. Кількість матеріалу достатня для сотень боєголовок з тактичною потужністю в кілька кілотонн. Це приблизно одна десята від потужності атомної бомби, задіяної над Нагасакі.
"Цього було б достатньо, щоб знищити цілу російську авіабазу або зосереджені військові, промислові чи логістичні об’єкти. Точна потужність ядерної зброї була б непередбачуваною, оскільки вона використовувала б різні ізотопи плутонію", – сказав автор звіту Олексій Їжак, керівник відділу Національного інституту стратегічних досліджень України.
Новини