Головна Новини Суспільство Війна з Росією «У ЗСУ зниклими безвісти вважаються 400 тисяч бійців»: що відомо
commentss НОВИНИ Всі новини

«У ЗСУ зниклими безвісти вважаються 400 тисяч бійців»: що відомо

У Росії заявляють, що 400 тисяч військових ЗСУ зникло безвісти

13 червня 2025, 09:27 comments1894
Поділіться публікацією:

Пропагандистське видання РИА новости, посилаючись на слова колишнього заступника генпрокурора України, пише про те, що у лавах ЗСУ 400 тисяч бійців вважаються зниклими безвісти. У Центрі стратегічної комунікації заявляють, що це фейк.

«У ЗСУ зниклими безвісти вважаються 400 тисяч бійців»: що відомо

Ілюстративне фото

Насправді: екс-заступник генпрокурора Мамедов писав про кількість звернень до Червоного Хреста, і стосуються вони не лише військових, а й цивільного населення з тимчасово окупованих районів.

Також Червоний Хрест повідомляв, що насправді це кількість звернень з різних питань. Запитів на пошук зниклих безвісти надійшло 116 тисяч, причому з обох боків – і з України, і з Росії.

Цю інформацію спростував й заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

"Це абсолютно некоректна або, навмисно, маніпулятивна подача інформації. Деталі згодом. Україна знає справжні цифри, і вони кратно менші. МКЧХ знову став інструментом пропаганди російських вбивць", – наголосив представник ГУР.

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що учора в рамках домовленостей у Стамбулі, Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими з російської неволі визволено групу Захисників з категорії “важкопоранені і тяжкохворі”. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію КоордШтабу.

Серед звільнених — військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Сил ТрО, СБС, а також Державної прикордонної служби та Національної гвардії України. У нинішньому обміні повертаються оборонці Маріуполя, які провели у неволі більше 3-х років. Усі визволені Оборонці — чоловіки, представники рядового та сержантського складу.  Частину звільнених українських воїнів вважали зниклими безвісти. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини