Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшніком" та заяви російського диктатора Володимира Путіна не вносять суттєвих змін у ударних можливостях Росії або ризику застосування їй ядерної зброї. Про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Ракетний удар. Фото: із відкритих джерел
Американські експерти звертають увагу, що російські війська регулярно запускають Україною балістичні ракети "Іскандер", гіперзвукові балістичні ракети "Кинджал", а також крилаті ракети Х-101, які здатні нести ядерні боєголовки.
Попередні російські ракетні удари були спрямовані на промислові об'єкти та об'єкти критичної інфраструктури, зокрема в межах міста Дніпро, що завдало більших збитків.
У ISW зазначили, що єдиною принципово новою характеристикою російських ударів по Дніпру 21 листопада, була саме ракета "Орєшнік".
В Інституті зазначили, що країни Заходу мають надійні інструменти стримування подібних загроз.
В ISW переконані, що заява Путіна від 21 листопада є риторичним брязканням "ядерною дубиною" з боку Москви.
Однак в Інституті нагадали, що українські військові вже давно б'ють незаконно визначеною Кремлем "російською територією".
У звіті наголошується, що використання Кремлем риторики про "червоні лінії" було вкрай непослідовним, що підриває загальний наратив про російську ескалацію.
Читайте також на порталі "Коментарі" — удар міжконтинентальною баллістикою по Дніпру: якою є мета Путіна і чи будуть наслідки
Новини