Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Російська Федерація та Білорусь заявили про спільне розгортання військ – формувань, призначених для захисту Союзної держави. Однак вони навряд чи наважаться атакувати ними Україну з півночі. Як передає портал "Коментарі", таку думку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
Володимир Путін та Олександр Лукашенко. Фото: з відкритих джерел
Як зазначають аналітики, ймовірно, що російський компонент будь-якого формування "регіонального угруповання військ" складатиметься з мобілізованих або призовників, які мають низький рівень підготовки та не становлять значної загрози для України.
Також компонент може складатися з частин 1-ї гвардійської танкової армії, 20-ї загальновійськової армії та повітряно-десантних підрозділів, які зазнали значних втрат в Україні та мають суттєво знижену боєздатність.
Перед цим ЗМІ повідомляли, що Росія масово перекидає своїх солдатів до Білорусі у вагонах для худоби. Раніше ISW оцінював, що Кремль сподівається використовувати білоруські військові об'єкти та інфраструктуру для підготовки мобілізованих солдатів, проте це не індикатор неминучого відкритого вторгнення з території Білорусі.
Водночас, Росія може спробувати використати свої сили в Білорусі, щоб "зафіксувати" українські війська під Києвом і не допустити їх передислокації в інше місце або участі в контрнаступі.
ISW вважає, що зараз Лукашенко не може собі дозволити внутрішні наслідки прямого білоруського втручання у війну, а Росія тим часом не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля чи підрозділів, що існують у Білорусі.
Читайте також на порталі "Коментарі" — чого боїться Путін : ЗМІ дізналися, чому Нацгвардія у Москві в повній боєздатності.
Новини