Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Запропоноване Росією "Великоднє перемир'я" вкотре актуалізує необхідність того, щоб текст будь-якої угоди про припинення вогню чи мир був загальнодоступним, офіційно узгодженим у наступ усіма сторонами і включати надійні механізми моніторингу. Такий головний висновок зробили американські аналітики Інституту вивчення війни, аналізуючи ситуацію на фронті за період 30-годинного припинення вогню.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Як звернули увагу аналітики, дані NASA Fire Information for Resource Management (FIRMS) показують виявлені супутником теплові аномалії вздовж лінії фронту 20 квітня, які можуть говорити про військову активність. При цьому наголошується на тому, що ISW не може незалежно перевірити конкретні повідомлення про порушення, зроблені російськими чи українськими джерелами.
В ISW нагадують, що президент України Володимир Зеленський повідомив, що станом на 20:00 російські війська на "всіх основних напрямках фронту" провели наземні атаки та удари безпілотників та артилерії по українських силах. Зеленський також заявив, що російські сили провели атаки на Сіверському, Торецькому та Запорізькому напрямках, при цьому найінтенсивніші наступальні операції проводилися на Покровському напрямку.
Експерти звертають увагу, що у різний час 20 квітня Володимир Зеленський публічно говорив про порушення росіянами перемир'я та спробу покращити своє становище поблизу лінії фронту.
У той же час Міноборони Росії заявило 20 квітня, що російські сили "суворо" дотримувалися перемир'я, і саме українські сили завдавали ударів з використанням безпілотників та артилерії щодо російських.
Читайте також на порталі "Коментарі" — у Путіна відповіли на заяву Трампа про мирну угоду з Україною цього тижня.
Новини