У СБУ розповіли, як "втемну" використали російських контрабандистів
СБУ розкрила деталі підриву Кримського мосту восени 2022 року
Служба безпеки України розкрила деталі підриву Кримського мосту восени 2022 року. Про це повідомляють "Коментарі".
За словами голови СБУ Василя Малюка, розробкою та реалізацією плану займалися він сам і двоє його довірених співробітників. Багато людей було використано "втемну", сказав Малюк в інтерв'ю NV.
Спочатку українська спецслужба мала намір реалізувати знищення мосту "за допомогою залізничної частини", але в результаті вибір ліг на варіант з вантажівкою, наповненою вибухівкою. Для того, щоб доставити вибухівку на міст, її обмотали целофаном. Завдяки цьому митні сканери не змогли виявити вибухівку. Вантаж для російських митників виглядав як "абсолютно цивільний". Цими рулонами забили цілий контейнер, а їхня загальна вага в тротиловому еквіваленті становила 21 тонну.
Малюк не розповідав, як саме вибухову речовину доставили з України на міст, але спецслужбі вдалося відключити ворожі системи РЕБ, які пригнічують GPS-датчики. Це дало змогу підірвати вантажівку на середині мосту.
"Ми сім кіл пекла пройшли, використали втемну стільки людей... Росіяни "закрили" 22 людини - посадили у в'язницю. Інкримінують їм усім співучасть у терористичному акті. Хоча, насправді, вони займалися звичною для себе повсякденною справою. Це були звичайні російські контрабандисти", - сказав голова СБУ.
Кримський міст - транспортний перехід через Керченську протоку, що з'єднує Керченський та Таманський півострова через острів Тузла та Тузлінську косу. Складається з двох паралельних мостів – автодорожнього, що є частиною дороги А-290 (Керч – Новоросійськ) та залізничного. Має загальну протяжність 19 км, є найдовшим з колись побудованих Росією мостів і нерідко називається найдовшим у Європі. Створення транспортного переходу почалося після не визнаної міжнародним співтовариством анексії Криму Росією. Автодорожній міст було відкрито 2018 року, залізничний — у 2019—2020 роках. Кримський міст використовується Росією для постачання свого угруповання військ під час вторгнення в Україну. 8 жовтня 2022 року на мосту стався вибух, що спричинив обвалення двох прольотів автомобільної дороги та сильну пожежу на залізничній частині мосту.
Тим часом, Боррель назвав РФ "бензоколонкою з атомною бомбою", реакція Росії.
ЗСУ показали, як підсмажили росіян.
Також ЗСУ готуються вступити в бої за одне з ключових міст на півдні.