Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Значне дезертирство російських військовослужбовців з фронту в Україні стало черговою серйозною поразкою для російського керівництва. Від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року в Росії було зареєстровано 20 538 кримінальних справ, пов’язаних із самовільним залишенням частин, дезертирством або відмовою виконувати накази.
Російські окупанти (фото з відкритих джерел)
Про це повідомляє видання Express.
Із загальної кількості справ переважна більшість — 18 159 — стосується втечі солдатів без дозволу командування. За ці правопорушення 17 721 військовослужбовця було засуджено згідно з положеннями Кримінального кодексу Російської Федерації. Максимальне покарання за такими статтями може становити до 10 років позбавлення волі. Водночас повідомляється, що частина засуджених може зменшити термін покарання, відбуваючи службу у складі штурмових підрозділів для засуджених, зокрема в так званому формуванні "Шторм-Z".
У звіті Міністерства оборони Великої Британії щодо ситуації в Україні ці дані розглядаються як такі, що суперечать офіційній риториці Кремля про значущість військової служби.
Британська розвідка вказує на низку причин, які сприяють дезертирству в лавах російської армії. Серед них називають жорстку дисципліну, неефективну систему медичного забезпечення поранених військових, а також низький рівень підготовки особового складу.
Окремо наголошується, що новобранці-контрактники можуть бути направлені безпосередньо на передову вже через два тижні після підписання контракту, отримавши при цьому всього п’ятиденну підготовку.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що військовий розповів, чи провалився літній наступ росіян. Російські війська продовжують поступово просуватися на фронті, однак про стрімкий прорив чи масове руйнування оборони говорити не варто. Таку думку висловив військовослужбовець Збройних сил України Кирило Сазонов у дописі на своїй сторінці у Facebook, прокоментувавши актуальну ситуацію на ключових напрямках бойових дій.