Головна Новини Суспільство Війна з Росією У плані Трампа щодо корисних копалин знайшли велику небезпеку для України
commentss НОВИНИ Всі новини

У плані Трампа щодо корисних копалин знайшли велику небезпеку для України

Трамп не зацікавлений в інвестуванні в українську економіку чи створенні спільних підприємств, а його мета полягає в прямому придбанні стратегічних для США корисних копалин.

сьогодні, 11:50
Поділіться публікацією:

Президент США Дональд Трамп планує придбати українські природні ресурси за 500 мільярдів доларів, що не включає створення робочих місць або економічного розвитку. Така угода може призвести до втрати контролю України над своїми ресурсами та економічними можливостями. Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

У плані Трампа щодо корисних копалин знайшли велику небезпеку для України

Дональд Трамп. Фото: СNN

Він зазначив, що Трамп не зацікавлений в інвестуванні в українську економіку чи створенні спільних підприємств, а його мета полягає в прямому придбанні стратегічних для США корисних копалин. За словами Пендзина, Трамп готовий витратити 500 мільярдів доларів, з яких 300 мільярдів вже нібито передано Україні, а решта 200 мільярдів залишаються для завершення угоди.

Цей підхід значно відрізняється від звичних інвестиційних моделей, які могли б принести Україні довгострокові переваги у вигляді створення робочих місць, розвитку інфраструктури або ренти. Прийняття пропозиції Трампа може призвести до кількох негативних наслідків:

·      Втрати контролю над ресурсами: після продажу корисні копалини перестануть бути власністю України, що позбавить країну можливості отримувати вигоди від їх видобутку або зміни ринкової вартості.

·  Відсутність довгострокових економічних переваг: інвестиційні проєкти, як правило, супроводжуються створенням робочих місць, технологічним розвитком і поліпшенням інфраструктури, чого не буде при прямому продажу.

·         Ризик недооцінки запасів: можливо, що українські надра містять більше корисних копалин, ніж це оцінено на момент угоди. Відкоригувати умови після підписання договору буде неможливо.

·         Геополітичні наслідки: продаж стратегічних ресурсів іноземній державі може значно посилити її вплив на внутрішню політику України.

На відміну від пропозиції президента Володимира Зеленського щодо спільної розробки родовищ, Трамп передбачає повний вивід цих ресурсів із української юрисдикції. Як підкреслює Пендзин, для США головним є не те, хто контролюватиме Україну, а забезпечення доступу до стратегічних сировинних запасів.

Як вже писали "Коментарі", президент США Дональд Трамп після розмови з російським диктатором Володимиром Путіним заявив, що продовжить підтримувати Україну. За його словами, без американської допомоги, Путін вирішить, що він виграв.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини