Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Військовослужбовці, які вступають до Сил оборони через рекрутингові центри, найчастіше обирають вакансії в таких сферах, як безпілотники, водійські спеціальності та стрілецькі напрямки. Таку інформацію оприлюднило Міністерство оборони.
Фото: з відкритих джерел
Станом на середину січня 2025 року, найбільш затребуваними спеціальностями є:
· Спеціальності, пов'язані з БпЛА – 16%;
· Водії – 16%;
· Стрілецькі спеціальності – 15%;
· Штабні посади – 9%;
· Артилерія – 6%;
· Бойові медики, фельдшери, медсестри, лікарі – 5%;
· Зв'язок і кібербезпека – 5%.
Міноборони також повідомило, що за минулий тиждень до рекрутингових центрів звернулося 1282 особи, а загалом з початку набірної кампанії – 35 337 громадян. З них 7,8 тисячі вже стали кандидатами до Сил оборони України.
За словами заступника міністра оборони Сергія Мельника, головною перевагою вступу через рекрутингові центри є можливість обирати спеціальність згідно з особистими бажаннями та здібностями кандидата. Крім того, майбутні військові отримають розширений пакет соціальних гарантій та пільг.
На сьогодні функціонує 47 рекрутингових центрів, які пропонують понад 10 тисяч вакансій у Збройних силах України, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Службі безпеки України.
Також варто зазначити, що у додатку "Дія" з’явилась можливість долучитися до Армії дронів. Після подання заяви кандидати потрапляють до обраного підрозділу та проходять базову військову підготовку вже з підписаним контрактом, без необхідності проходити ВЛК.
Окрім того, у застосунку "Резерв+" був запущений сервіс рекрутингу, який допоможе українцям знайти найкращу вакансію в армії.
Портал "Коментарі" писав, що Протягом двох тижнів через сервіс "Резерв+" надійшло понад 5 тисяч заявок від українців, найбільш популярні вакансії – оператори БПЛА, робота в розвідці та штабі. Про це в ефірі телемарафону повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко.
Новини