Головна Новини Суспільство Війна з Росією У червні буде «гаряче»: про що вже попереджає влада українців – які зміни варто чекати на фронті
commentss НОВИНИ Всі новини

У червні буде «гаряче»: про що вже попереджає влада українців – які зміни варто чекати на фронті

Дальнобійна артилерія може кардинально змінити ситуацію на фронті

29 травня 2022, 12:42 comments2822
Поділіться публікацією:

Під час свого вечірнього звернення 28 травня президент України Володимир Зеленський повідомив, що очікує на хороші новини про нові поставки зброї Україні наступного тижня. Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що ситуація на фронтах може різко почати змінюватись на користь України після 15 червня. Як оцінюєте такі заяви? Які фактори в найближчому майбутньому зіграють за Україну – і проти Росії? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

У червні буде «гаряче»: про що вже попереджає влада українців – які зміни варто чекати на фронті

Війна в Україні. Фото: Генштаб ЗСУ

Є ймовірність, що всі ці дискусії в США (дамо або не дамо) паралельно із вигуками офіційного Києва у стилі "коли ж дасте?!" — Це тактика на паблік

Політолог Дмитро Воронков вважає, що президент передусім мав на увазі ймовірні поставки в Україну установок MLRS.

"Цей вид озброєння, який може використовуватися як реактивна система залпового вогню (РСЗВ) дальньої дії, а також для запуску тактичних ракет, справді може докорінно вплинути на ситуацію на користь України. На відміну від "Градів", MLRS має більшу дальність і вищу точність, оскільки менше розкид. Крім того, є можливість стріляти керованими ракетами. Відповідно це дозволило б нам бити по тилу ворога, порушуючи логістику, бити по складах боєприпасів. І тоді ситуація могла б піти за сценарієм Київщини, звідки противник видавили. Саме тому Москва так чинить опір постачанню даного озброєння з боку США", – пояснює Дмитро Воронков.

На його думку, є ймовірність, що всі ці дискусії в США (дамо або не дамо) паралельно із вигуками офіційного Києва у стилі "коли ж дасте?!" – це тактика на паблік – для того, щоб убезпечити постачання озброєння. Не виключено, що такі поставки вже йдуть, зазначає політолог. Тим більше, що цей вид озброєння передбачений програмою ленд-лізу.

"Що стосується майбутньої зустрічі міністрів оборони НАТО (Рамштайн-3 у червні) та заяви Арестовича, то, мабуть, Україна має намір вибити у Заходу не лише РСЗВ. І, зважаючи на все, українське керівництво має передумови для того, щоб очікувати позитивного результату. Можливо, мова знову піде про авіацію чи американські ЗРК "Патріот". Все це може переламати ситуацію, тим більше, що РФ вже відчуває дефіцит високотехнологічного озброєння, – підкреслює Дмитро Воронков. – Але для того, щоб партнери продовжували нас активно оснащувати сучасним озброєнням НАТО, нам необхідно продовжувати демонструвати переможний потенціал. Нехай навіть дрібні локальні, але перемоги. Безумовно, дуже важлива не лише технологічна зброя України, а й тактична майстерність Генштабу. І мені здається, що в цьому плані в нас поки що все добре. А далі, сподіваюся, все буде ще кращим".

Червень у багатьох факторах визначатиме подальший хід війни в Україні

Політичний аналітик Максим Маньковський упевнений: сам факт ухвалення рішення нашими американськими партнерами про постачання сучасних РСЗВ MLRS, про що повідомляють західні ЗМІ, посилаючись на джерела у Білому домі, є великим кроком уперед на шляху перемоги над агресором.

"Я думаю, президент якраз мав на увазі це постачання, – зазначає експерт. – Також до нас мають надходити інші види озброєння від наших європейських партнерів. Вчора міністр оборони Олексій Рєзніков повідомив, що в Україну вже надійшли САУ М109 однією з модифікацій. Данія зміцнить ЗСУ протикорабельними ракетами "Гарпун" (Harpoon) та наземними пусковими установками для їх запуску. Але я поки б радив раніше не радіти, краще перебувати в зоні стриманого оптимізму. Ми чудово розуміємо, що без західної допомоги нам навряд чи вдасться змінити ситуацію на фронті та викинути ворога з нашої землі. А допомоги нам поки що не вистачає".

Максим Маньковський наголошує, що героїзм українців на фронті, помножений на сучасну зброю, є ключем до успіху.

"Давайте говорити про шостий пакет антиросійських санкцій – після його ухвалення. Там дуже важка ситуація, опір одній із країн запровадження нафтового ембарго проти країни-агресора, – нагадує експерт. – Сподіваюся, нашим друзям у Європі вдасться переконати цю країну – Угорщину".

За словами аналітика, Арестович говорив про зустріч у форматі "Рамштайн" у червні. А наприкінці червня, нагадує Максим Маньковський, розглядатиметься наша заявка на кандидатство у ЄС.

"Це іміджевий фактор, що покаже майбутні перспективи, – вважає він. – І дуже схоже на те, що червень у багатьох факторах визначатиме подальший хід війни в Україні".

Читайте також на порталі "Коментарі" — альтернатива ЄС: що стоїть за пропозицією Британії Україні – чи можливе створення нової спілки.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua/

Новини