Головна Новини Суспільство Війна з Росією Стало відомо про три сценарії ядерного удару по Україні: що так сильно налякало Байдена
commentss НОВИНИ Всі новини

Стало відомо про три сценарії ядерного удару по Україні: що так сильно налякало Байдена

Білий дім не хотів мати справи з ядерною загрозою РФ

сьогодні, 13:35
Поділіться публікацією:
У США вважали, що у 2022 році, в період успішного осіннього контрнаступу ЗСУ, існував реальний ризик завдання Росією удару тактичною ядерною зброєю по Україні і серйозно готувалися до цього сценарію. Як повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на NV, розглядалися три гіпотетичні сценарії ядерного удару, який, як вважали в США, могла завдати Росія. Про них згадує заступник головного редактора The Washington Post Боб Вудворд у книзі Війна (War), що вийшла у листопаді 2024 року.

Першим сценарієм Вудворд назвав детонацію ядерного заряду над Чорним морем, щоб залякати Україну та змусити поступитися територією. Другий сценарій, який, за словами журналіста, розглядали США — удар по якійсь українській військовій базі, щоб земля довкола неї стала непридатною для життя.

Третій сценарій, за даними Вудворда, полягав у "радіаційному зараженні на довгі роки", про яку саме територію в Україні йдеться — автор не уточнює.

При цьому журналіст описує позицію президента США Джо Байдена. Вудворд стверджує, що ці слова були сказані у приватній розмові. Байден нібито запевнив, що США не відповідатимуть ядерною зброєю, якщо Росія вдарить "ядеркою".

"Я не збираюся давати ядерну відповідь на бойове застосування в Україні", — нібито говорив Байден. Він і його радник з національної безпеки Джейк Салліван, як описує книга "War", вважали, що пряме зіткнення між РФ і США може легко перерости в Третю світову війну.

Вудворд вказує, що за кількістю тактичних ядерних боєголовок Росія на той момент удесятеро перевершувала Сполучені Штати Америки. РФ мала 2 тис. зарядів на 2022 рік, і широкий діапазон їх потужності: від 0,3 до 50 кілотонн. Все це "давало багато можливостей" російському правителю Володимиру Путіну — від маленького вибуху-провокації до "ядерного дощу" з десятків ракет.

Вудворд також описав таємну зустріч Саллівана, голови об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марка Міллі та голови Пентагону Ллойда Остіна, на якій найближчого радника Байдена ознайомили з системою ядерної ескалації та варіантами, які президент США має на кожному з її етапів, включаючи удар вглиб зброєю. За даними журналіста, навіть такий удар лякав лідера Сполучених Штатів.

Як писали "Коментарі", президент США Джо Байден не збирався допомагати Україні повернути усі втрачені території. Про це заявив журналіст Time Саймон Шустер, який стверджує, що "перемога України ніколи не була метою Байдена". На думку Білого дому, перемога виходила за межі можливостей України, навіть якби ЗСУ отримали більшу підтримку Заходу. Тому для Білого дому було важливо підтримувати Україну, послаблювати РФ і не втягнутися в конфлікт із Путіним, чим Байден і був зайнятий.

В Україні багато хто вважає, що його адміністрація часто гальмувала військову допомогу, у вирішальні моменти малодушувала і не давала ЗСУ рішуче діяти . Зокрема, під час наступу восені 2022 року дії Байдена змусили Україну піти на "договірняк" та випустити десятки тисяч окупантів із плацдарму, де їх можна було оточити, переграти та знищити.

Читайте також на порталі "Коментарі" – президент США Джо Байден вважає, що його візит до Києва у лютому 2023 року мав дуже важливе значення. Адже візит відбувся за рік після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. . Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Байден вперше зізнався, що саме пообіцяв Путіну, щоб той не застосував ядерної зброї.

Стало відомо про три сценарії ядерного удару по Україні: що так сильно налякало Байдена

Байден не збирався давати ядерну відповідь на бойове застосування "ядерки" в Україні. Фото з відкритих джерел



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини