Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Президент США Дональд Трамп упродовж тривалого часу намагався знайти спільну мову з Володимиром Путіним, демонструючи прихильність до ідеї домовленостей. Однак поступово, за словами голови "Центру спільних дій" Олега Рибачука, у Вашингтоні прийшло усвідомлення того, що Кремль не зацікавлений у реальному мирі.
Дональд Трамп. Фото: СNN
Трамп і надалі пробує використовувати свою фірмову стратегію переговорів: спочатку – ескалація, потім – відкат з пропозицією "угоди на його умовах". Цей підхід він уже застосовував щодо Сектору Гази, Ірану та знову пропонує подібне Росії.
Втім, нині його риторика змінюється: у США посилюється медійний тиск, а журналісти вимагають чітких відповідей щодо планів Трампа у відносинах із Кремлем. Він заявляє про втрату терпіння, розчарування та готовність діяти жорстко. Ба більше, Трамп наполягає на особистому контролі за межами санкцій, що має бути прописано у відповідному законопроєкті.
Політично йому все важче зберігати образ сили: Кремль ігнорує його пропозиції, а в США росте скепсис. У відповідь лунають заяви про можливість тиску на Росію, зокрема через заяви таких союзників, як сенатор Ліндсі Грем.
Водночас найпомітніша зміна — реальні кроки щодо України. США дали "зелене світло" на продаж озброєння Києву, включно з системами Patriot. До цього процесу приєднуються і європейські партнери.
Рибачук вважає, що Трамп вже не бачить у Путіні союзника, хоча не виключає, що в майбутньому той знову спробує "укласти вигідну угоду". Але поки що риторика Трампа — це сигнал, що США все більше схиляються до реальної підтримки України.
Як вже писав портал "Коментарі", У Стамбулі 23 липня 2025 року відбулась третя зустріч між представниками України та Росії в межах переговорного процесу. За інформацією з відкритих джерел, перемовини не дали помітного результату. Ба більше — одна з нових ініціатив Кремля викликає занепокоєння експертів.