Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Президент США Дональд Трамп ставить під загрозу можливість повернення додому українців, які втекли від війни, йдеться в матеріалі Financial Times.
Президент США Дональд Трамп. Фото: CNN
Катерина залишила окупований Мелітополь три роки тому, сподіваючись на швидке повернення та зустріч з рідними. Але, спостерігаючи за переговорами між адміністрацією Трампа і Росією щодо припинення війни, її надії з часом згасли.
"Ми бачимо, що питання окупованих територій не обговорюється. Тепер все здається зрозумілим, і ми не чекаємо на швидку зустріч з батьками", — каже Катерина.
Вона є однією з численних українців, які виїхали після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Спочатку Катерина сподівалася, що її перебування за кордоном буде тимчасовим. Проте два тижні перетворилися на три роки. Тепер вона боїться, що більше не зможе повернутися додому.
Інші переселенці, з якими спілкувалася Financial Times, висловлюють подібні побоювання. Вони хвилюються, що переговори в Саудівській Аравії призведуть до поступок Росії, а адміністрація Трампа не раз демонструвала байдужість до їхньої долі. Вашингтон не вважає Росію агресором, а затримка військової допомоги Україні посилила побоювання щодо можливих територіальних компромісів.
Багато українців вже зрозуміли, що Росія навряд чи відмовиться від окупованих територій. Від анексії Криму у 2014 році й до початку повномасштабної війни Москва лише посилювала контроль над захопленими землями. Втрата частини Курської області цієї весни остаточно поховала надії на обмін територіями. Проте багато переселенців продовжують шукати можливості для повернення. Катерина, як і тисячі інших, залишилася в Запоріжжі, найближчому до її рідного міста, незважаючи на близькість до лінії фронту.
За даними Київського міжнародного інституту соціології, кількість українців, готових до територіальних поступок заради миру, зросла з 8% у 2022 році до 39% у 2025-му. Одночасно майже половина населення категорично проти будь-яких компромісів.
"Я не хочу, щоб люди продовжували гинути", — каже Максим, ще один переселенець з Мелітополя.
Він, як і Катерина, прагне справедливості — можливості хоча б тимчасово повернутися додому, забрати свої речі і продати майно
Раніше портал "Коментарі" писав, що 15 млрд грн Уряд спрямував на компенсацію внутрішньо переміщеним особам за пошкоджені чи знищені внаслідок збройної агресії РФ домівки. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Новини