Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Президенти США та Росії Дональд Трамп і Володимир Путін, ймовірно, намагатимуться досягти припинення вогню в Україні до Великодня 20 квітня або 9 травня. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на українських і західних високопосадовців.
Володимир Путін
За словами одного з українських чиновників, Путін може спробувати укласти угоду в символічний день.
Основною метою Кремля залишається створення нової системи безпеки, яка забезпечить Росії зону впливу в Європі, аналогічну тій, яку Радянський Союз отримав після Ялтинської конференції 1945 року.
За даними FT, США можуть бути готові піти на поступки. Міністр оборони Піт Гегсет виступив проти вступу України в НАТО та повернення її територій, а в розмовах між Трампом і Путіним обговорювалося "двостороннє економічне співробітництво". Це може свідчити про наміри Вашингтона пом’якшити санкції проти Москви. Крім того, Трамп, ймовірно, прагне зменшити зобов’язання США перед НАТО, передавши європейським країнам більше відповідальності за безпеку.
При цьому директор Євразійського центру Карнегі в Берліні Олександр Габуєв наголошує, що ситуація зараз вигідніша для Путіна, ніж будь-коли за три роки війни. За його словами, якщо США припинять військову та дипломатичну підтримку України, а також передачу розвідданих, Київ опиниться у вкрай складному становищі. Навіть якщо європейські країни активізуються, подолати цю кризу буде непросто, додав він.
У матеріалі наголошується, що до американської делегації, призначеної для переговорів із Росією, не включили спецпредставника Кіта Келлогга, який закликав до посилення санкцій проти Москви та продовження військової допомоги Україні.
За інформацією видання, Україна розраховувала переконати Трампа у необхідності єдиної позиції щодо переговорів із Росією та навіть запропонувала доступ до своїх покладів корисних копалин в обмін на підтримку США.
Втім, голова Офісу президента України Андрій Єрмак визнав, що налагодити тісний контакт із командою Трампа поки що складно. За його словами, "потрібен час", щоб вибудувати такі ж відносини, як були з адміністрацією Байдена.
Поки ж Київ і його європейські партнери з тривогою стежать за розвитком подій, побоюючись, що США можуть укласти невигідну для України угоду, підсумувало видання.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україні порадили розірвати стосунки із США.
Новини